Reklama

Reklama

Lublin: Miasto dofinansuje kulturę. Można składać wnioski

Opublikowano: pon, 6 gru 2021 18:12
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto dofinansuje kulturę. Można składać wnioski - Zdjęcie główne

Wydarzenie kulturalne "Zmysły Ogrodu Saskiego" | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa nabór ofert do dwóch konkursów na realizację zadań publicznych z zakresu kultury i sztuki. Można składać wnioski na dotacje w ramach zadania Dzielnice Kultury.

Reklama

- Niekorzystna sytuacja finansowa, w jakiej postawione są liczne samorządy, dotyczy także naszego miasta. Mimo tego, staramy się aby konieczność ograniczania wydatków nie odbiła się na rozwoju kultury, a wizytówką Lublina nadal była ciekawa oferta artystyczna, liczne działania i inicjatywy od tych lokalnych po duże wydarzenia ogólnomiejskie. Dlatego kontynuujemy nasze programy Dzielnice Kultury oraz Miasto Kultury i zapraszamy do składania ofert zawierających pomysły działań. Poza tym, z myślą o osobach ze szczególnymi potrzebami, wprowadziliśmy wymóg, aby oferent zapewnił równy dostęp do realizowanych wydarzeń dla mieszkanek i mieszkańców Lublina bez względu na wiek, płeć, sprawność, pochodzenie oraz inne cechy indywidualne - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

W ramach programu Dzielnice Kultury do rozdania jest 600 tys. zł. Zgłaszane pomysły dotyczące tworzenia i upowszechniania kultury powinny mieć zasięg lokalny oraz zwiększać potencjał kulturalny lubelskich dzielnic oraz włączać mieszkańców w proces rozwoju miasta poprzez kulturę. Pomysły mogą obejmować: realizację działań z zakresu edukacji kulturalnej, działania integrujące mieszkańców, aktywizujące i włączające ich w czynne uczestnictwo w kulturze, wzbogacać ofertę wydarzeń artystycznych i kulturalnych prezentowanych w dzielnicach. Preferowane będą projekty: cykliczne, kontynuujące dotychczasowe działania, wprowadzające innowacyjne rozwiązania, zawierające całoroczne działania z zakresu edukacji kulturalnej, skierowane do dzieci i młodzieży w ramach akcji "Zima w mieście” i "Lato w mieście” (działania z zakresu edukacji kulturalnej), mające na celu zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w kulturze i wpisujące się w Program "Młodzież inspiruje dzielnice” w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Oferty na zadania realizowane od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r. przyjmowane są do 15 grudnia do godz. 15.30. Należy je złożyć za pomocą platformy internetowej "WITKAC” dostępnej na stronie oraz w formie papierowej zgodnej z wersją elektroniczną przygotowaną w elektronicznym generatorze ofert lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej. O zachowaniu terminu złożenia oferty decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin. Nie ma ograniczenia ilości ofert składanych przez jeden podmiot.

Z kolei w ramach programu Miasto Kultury 2022 do rozdysponowania jest 900 tys. zł. Zgłaszane pomysły o zasięgu miejskim, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym powinny podnosić jakość życia mieszkanek i mieszkańców Lublina. Preferowane będą projekty: cykliczne, kontynuujące dotychczasowe działania, wprowadzające innowacyjne rozwiązania, mające na celu wzmocnienie kompetencji kulturalnych dzieci i młodzieży oraz zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w kulturze w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Oferty na zadania realizowane od 1 lutego do 31 grudnia 2022 r. należy składać do 10 stycznia 2022 r. do godz. 15.30. O zachowaniu terminu złożenia oferty decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin. Ofertę należy obligatoryjnie złożyć za pomocą platformy internetowej "WITKAC” oraz w formie papierowej zgodnej z wersją elektroniczną przygotowaną w elektronicznym generatorze ofert lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej. Jeden oferent może złożyć maksymalnie 2 oferty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy