Reklama

Reklama

Lublin: Miasto chce wspierać i promować studentów i akademickość. Do wygrania pieniądze

Opublikowano: śr, 3 lis 2021 11:56
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto chce wspierać i promować studentów i akademickość. Do wygrania pieniądze  - Zdjęcie główne

Miasto chce wspierać i promować studentów i akademickość. Do wygrania pieniądze | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył nabór zgłoszeń do konkursu "Lublin Akademicki”, który ma wspierać potencjał akademicki miasta. Swoje pomysły mogą zgłaszać uczelnie wyższe, instytuty badawcze i naukowe oraz organizacje pozarządowe. Kwota wsparcia może wynieść 20 tys. zł.

Reklama

- Pierwsza edycja miejskiego konkursu na wsparcie działań na rzecz akademickości Lublina spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów, środowiska naukowego i lubelskich uczelni. Oznacza to, że zainicjowany przez Miasto program jest potrzebny, a środki które na niego przeznaczamy wspierają lubelskie środowisko akademickie w realizacji cennych projektów naukowych i kulturalnych. Celem tego programu jest także promocja osiągnięć wybitnych studentów, doktorantów oraz naukowców, a także zacieśnianie współpracy samorządu ze środowiskiem naukowym i akademickim - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
W naborze można zgłaszać inicjatywy, których realizacja zaplanowana jest od 15 lutego do 10 grudnia 2022 roku. Wartość jednorazowo przyznanych środków finansowych może wynieść 20 tys. zł, 10 tys. zł, 5 tys. zł lub 2 tys. zł, w zależności od tego, do której kategorii autorzy zakwalifikują swój projekt. Inicjatywy akademickie, odbywające się w Lublinaie, które mogą dostać wsparcie w ramach konkursu, to m.in. konferencje, konkursy akademickie, studenckie i doktoranckie projekty badawcze i naukowe, festiwale, warsztaty i turnieje naukowe, tematyczne oprowadzanie po Lublinie nowo przybyłych studentów i naukowców, w języku angielskim i polskim, kursy języka polskiego dla zagranicznych studentów, pracowników uczelni i absolwentów lubelskich uczelni, imprezy integrujące studentów uczelni ze społecznością lokalną. Nabór trwa do 30 listopada.
 
 
Pierwsza, pilotażowa edycja programu odbyła się pod nazwą "Program Wspierania Inicjatyw Akademickich”. Nabór trwał do 30 czerwca. Spośród 32 projektów komisja konkursowa wyłoniła dziewięć, którym przyznała wsparcie zarówno w formie finansowej i rzeczowej. Łączna wartość przyznanego wsparcia wyniosła ponad 51 tys zł.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.