Reklama

Reklama

Lublin: Miasto będzie mieć więcej zielonych terenów? Ma w tym pomóc projekt zamiany działek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto będzie mieć więcej zielonych terenów? Ma w tym pomóc projekt zamiany działek - Zdjęcie główne

Miasto będzie mieć więcej zielonych terenów? Ma w tym pomóc projekt zamiany działek | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na sesję Rady Miasta trafił projekt uchwały. Dotyczy on zamiany gruntów miejskich przy ulicach Józefa Franczaka "Lalka” i gen. Witolda Urbanowicza na działki należące do jednej ze spółek, w tym położone przy ul. Relaksowej, gdzie jest teren zielony.

Reklama

- Odpowiadamy w ten sposób na apele mieszkańców i Rady Dzielnicy Sławin, którzy wnioskowali o przejęcie i objęcie ochroną ważnego dla całej okolicy obszaru naturalnej zieleni. Zamiana gruntów pozwoli nam ochronić ten obecnie nieużytkowany obszar i stworzyć tam zieloną enklawę dla mieszkańców - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Działki położone w rejonie ul. Relaksowej (własność spółki Interbud Construction) zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego są w obszarze terenów zieleni urządzonej. Ich pozyskanie ma zwiększyć dostępność terenów zielonych dla mieszkańców osiedla. W ramach transakcji zamiany miasto dostanie też działki przy ul. Franczaka "Lalka”, które zgodnie z planem miejscowym znajdują się w obszarach terenów zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Grunty przylegają bezpośrednio do terenów należących Gminy Lublin przeznaczonych pod tereny zabudowy mieszkaniowej, na których Miasto planuje w przyszłości mieszkania komunalne. Nabycie działek w tym obszarze da miastu możliwość realizacji budynków o właściwych parametrach.

W 2019 roku spółka Interbud wystąpiła do miasta w trybie tzw. ustawy lex deweloper o zgodę na zabudowę części działek przy ulicy Relaksowej. Radni nie zgodzi się na to, wskazując na potrzebę ochrony tego terenu i zachowanie tam zieleni. Wnioskowali o to także obecni na sesji mieszkańcy oraz Rada Dzielnicy Sławin. W odpowiedzi na to spółka przedstawiła miastu propozycję zamiany działek.
 
 
- W wyniku negocjacji na wrześniową sesję Rady Miasta trafił projekt uchwały w tej sprawie. Jednak w związku z insynuacjami jednego z polityków co do faktycznych celów zamiany, projekt uchwały został zdjęty z porządku obrad, by każdy zainteresowany mógł zbadać poprawność procedury i wszelkich działań podjętych w tym obszarze. Dodajmy także, ze proponowana obecnie w uchwale zamiana nie obejmuje działki przy ul. Jasnej - wyjaśnia Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.
 
W związku z ponowieniem wniosków mieszkańców, Rady Dzielnicy i spółki o zamianę, ponowny projekt uchwały trafił na sesję Rady Miasta.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy