Reklama

Lublin liderem nowoczesnych usług biznesowych w Polsce Wschodniej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lublin liderem nowoczesnych usług biznesowych w Polsce Wschodniej - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sektorze nowoczesnych usług biznesowych Lublin osiągnął ponadprzeciętną dynamikę wzrostu zatrudnienia oraz największy udział w zatrudnieniu w firmach z polskim kapitałem.

- Kolejny rok z rzędu niezależne badania wskazują, że Lublin jest liderem branży nowoczesnych usług biznesowych w Polsce Wschodniej. Obecnie w naszym mieście zatrudnienie w tym sektorze znajduje 7900 osób, gdy tymczasem w Rzeszowie 5300, zaś w Kielcach czy Białymstoku blisko 3000 osób. W latach 2016-2020 Lublin wykazał się ponadprzeciętnym wzrostem na poziomie 62% zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług biznesowych, gdzie w porównaniu do zatrudnienia w sektorze ogółem w Polsce, wzrost ten był na poziomie 58%. Tym samym, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju miasta, branża nowoczesnych usług biznesowych stała się specjalizacją Lublina - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Branżowy raport wykazał, że nowe inwestycje zrealizowano wyłącznie w Lublinie i Bydgoszczy (po 3 nowe inwestycje). W 2019 roku centra usług biznesowych tworzyły każdego miesiąca 2550 nowych miejsc pracy z udziałem sektora w PKB szacowanym na 3-3,5%. Polska oferując 11 mln m2 powierzchni biurowych, jest największym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Polskie miasta są najchętniej w regionie wybierane przez firmy rozważające lokalizację w dużych ośrodkach biznesowych.


Lublin jest obecnie ósmym co do wielkości rynkiem biurowym w Polsce, a jego całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej wynoszą około 204 tys. m2. W budowie jest jeszcze dodatkowe 40 tys. m2.


Raport ABSL dostępny jest tutaj.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE