Reklama

Reklama

Lublin: konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Trwa nabór kandydatów

Opublikowano: 9 czerwca 2021 10:33
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Trwa nabór kandydatów - Zdjęcie główne

Lublin: konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Trwa nabór kandydatów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa nabór kandydatów do konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Zgłaszać mogą się przedsiębiorcy, przedstawiciele instytutów naukowo-badawczych, innowatorzy i wynalazcy. - Laureaci Nagrody współtworzą grono najlepszych przedstawicieli lubelskiego biznesu - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Reklama

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin ma charakter honorowy i prestiżowy. Przyznawana jest od 2008 roku, z wyjątkiem 2020 roku, w którym ze względu na stan epidemii Konkurs się nie odbył. Proces nominacji odbywa się na zasadzie samodzielnego zgłaszania się firm i rekomendacji przedsiębiorców do konkursu przez zewnętrzne podmioty. Zgłoszenia kandydatur mogą być dokonywane przez instytucje i organizacje, redakcje oraz indywidualnie przez kandydatów. Szczegółowe informacje o Konkursie i sposobie zgłaszania kandydatów dostępne są na stronie lublin.eu. Termin zgłaszania aplikacji konkursowej mija 1 września. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 30 września w trakcie dorocznej Gali Przedsiębiorczości.

CZYTAJ TAKŻE: Województwo lubelskie: ZUS organizuje konkurs dla przedsiębiorców. Do wygrania pieniądze na poprawę bezpieczeństwa firmy

Komisja konkursowa dokonuje oceny formalnej złożonych formularzy konkursowych. Potem, kapituła konkursowa dokonuje oceny jakościowej kandydatur, a jej podstawą są odpowiedzi udzielone przez kandydatów na zawarte w formularzu pytania otwarte. Kapituła konkursowa bierze też pod uwagę rekomendacje komisji konkursowej.

- Kontynuując działania wspierające lubelskich przedsiębiorców, naukowców i innowatorów wracamy po rocznej przerwie do Konkursu o Nagrodę Gospodarczą. Jest ona potwierdzeniem wysokich standardów biznesowych przedsiębiorstw oraz ich pozycji na gospodarczej mapie Lublina. Przyznanie nagrody jest także formą promocji postaw proinwestycyjnych i proinnowacyjnych potrzebnych w czasie, gdy gospodarka boryka się ze skutkami stanu epidemii Covid-19. Laureaci Nagrody współtworzą grono najlepszych przedstawicieli lubelskiego biznesu. To przedsiębiorstwa, które odznaczają się istotnym wkładem w rozwój gospodarczy miasta i przyczyniają się do unowocześnienia Lublina, upowszechniają pozytywne wzorce, a także prowadzą działania na rzecz promocji i budowania prestiżu lubelskiej gospodarki - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W tegorocznej edycji Konkursu przedstawiciele firm, instytucji oraz organizacji mogą zgłaszać swój udział w następujących pięciu kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Duże Firmy - Lokomotywy Gospodarcze Miasta, Młode Firmy oraz Przemysły Kreatywne. Kandydaci do Nagrody w poszczególnych kategoriach powinni posiadać siedzibę lub wykonywać swoją działalność na terenie Lublina, wyróżniać się znaczącym wkładem w rozwój gospodarczy miasta i przestrzegać przepisów prawa w tym zasad etyki i uczciwej konkurencji.

CZYTAJ TAKŻE: Doktorantka Politechniki Lubelskiej z nagrodą ministra

Powinni też spełniać przynajmniej jeden z warunków określonych dla każdej z kategorii. W kategorii Innowacyjność: zrealizowali w okresie ostatnich 3 lat badania lub rozwiązania innowacyjne; uzyskali efekty ekonomiczne wynikające z wdrożenia innowacji; są autorami innowacyjnej technologii w pełni wdrożonej i obecnej na rynku. W kategorii Obecność na Rynku Globalnym: w strukturze przychodów posiadają wysoki udział przychodów z eksportu i wykazują dynamikę ich wzrostu; posiadają znaczące udziały w przedsiębiorstwach posiadających siedzibę poza granicami Polski; prowadzą prace badawczo-rozwojowe lub wdrożeniowe, zorientowane na rozwój działalności na rynkach globalnych. W kategorii Duże Firmy - Lokomotywy Gospodarcze Miasta: pozytywnie oddziałują na rynek pracy Miasta Lublin; zrealizowali znaczące projekty inwestycyjne; posiadają rozpoznawalną markę. W kategorii Młode Firmy (funkcjonujące na rynku nie dłużej niż 5 lat licząc do dnia 31 grudnia 2020 r.): wykazują dynamiczny wzrost sprzedaży od początku istnienia przedsiębiorstwa; posiadają potencjał do dalszego rozwoju; wykazują dynamiczny wzrost zatrudnienia. W kategorii Przemysły Kreatywne: prowadzą minimum 2 lata działalność gospodarczą licząc do dnia 31 grudnia 2020 r.; dofinansowanie z budżetu Gminy Lublin w ostatnim zamkniętym roku obrotowym stanowiło nie więcej niż 30% przychodów firmy; funkcjonują w jednym z obszarów (zgodnie z posiadanym kodem PKD): film, video lub multimedia, muzyka, telewizja, radio, rynek wydawniczy, gry i oprogramowanie, rzemiosło i rękodzieło, architektura, reklama i branding, design, projektowanie mody.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.