"Spotkanie z wyjątkowymi kobietami"
W Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS "Chatka Żaka" odbędzie się wydarzenie organizowane przez Gazetę Wyborczą i Wysokie Obcasy. W ramach wydarzenia planowane są m.in. panele dyskusyjne i punkty informacyjno-konsultacjne.
- "Kobiety wiedzą, co robią” to przede wszystkim spotkanie z wyjątkowymi kobietami, sesje jogi i świadomego oddechu, nauka badania piersi, mammobus, mobilny punkt szczepień, recital czy pokazy tańca - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.
CZYTAJ TAKŻE: TV UMCS nagrała reportaż "Siła Kobiet"
Części panelowej towarzyszyć będą liczne atrakcje, m.in.: stoisko "czułego dotyku”, na którym można będzie przejść szybki kurs samobadania piersi, sesje jogi, pokazy tańca, stoisko z gamą produktów Rodzinnych Młynów Zbożowych Żabczyńscy, STASIAK Medical Team II Elżbieta Stasiak zadba o zdrowie uczestników, m.in. specjalistyczne badanie stóp, Sklep Sekret Ślimaka: ekspozycja przepięknej biżuterii retro z możliwością zakupu, degustacje produktów OSM Krasnystaw, Stoisko z kosmetykami wegańskimi firmy Arbonne, MIASTECZKO ZDROWIA, które będą tworzyły następujące podmioty: Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno - Lecznicze w Lublinie, ul. Nałęczowska 27 C; Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, ul. Dr K. Jaczewskiego 7; 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie, Al. Racławickie; Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział Lublin, ul . Szkolna 16; Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek, ul. Dr K. Jaczewskiego 7.
W punktach informacyjno - konsultacyjnych uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów w zakresie profilaktyki zdrowotnej oraz wykonać podstawowe badania np.: pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi, masy ciała. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informację na temat programów zdrowotnych realizowanych przez ww. podmioty oraz zapoznać się z ofertą świadczeń profilaktycznych skierowanych do kobiet, finansowanych przez NFZ. Prowadzona też będzie nauka samobadania piersi na fantomach. Będzie można zapisać się na badania profilaktyczne (mammografia, cytologia, kolonoskopia). W punkcie zorganizowanym przez NFZ będzie wydawana Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Będzie też można uzyskać pomoc przy zapisaniu się do programu Profilaktyka 40 PLUS. Zorganizowany zostanie przez 1 Wojskowy Szpital Kliniczny wraz z Polikliniką w Lublinie punkt szczepień, gdzie chętne osoby będą mogły zaszczepić się przeciw COVID-19. Chętni otrzymają jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.
Udział jest darmowy, ale obowiązują zapisy mailowe: kwcr@agora.pl. Jednocześnie będzie prowadzona transmisja na żywo na profilu Facebookm Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów i stronach internetowych wysokieobcasy.pl i wyborcza.pl. Wydarzenie zaplanowano na sobotę (4 września).
Pełny program
11.00 - 11.40 - otwarcie spotkania oraz uhonorowanie laureatek Medalu Prezydenta Miasta Lublin oraz wręczenie wyróżnień plebiscytu "Kobiety na Medal” Gazety Wyborczej.
11.40 – 12.25 - Czułość i wolność
Spotkanie z Joanną Chmurą - psycholożką specjalizującą się w tematyce autentyczności, wstydu i odwagi, uczennicą dr Brene Brown z Uniwersytetu w Teksasie, członkinią Rady Ekspertek i Ekspertów dla Instytutu Dobrego Życia i Wysokich Obcasów. Rozmowa będzie dotyczyć tego jak troszczyć się o samą siebie, jak wrócić do równowagi po porażce i komunikacji. Rozmowę poprowadzi Monika Tutak-Gol - zastępczyni redaktorki naczelnej Wysokich Obcasów
12.25 – 12.40 - przerwa
12.40 – 13.25 - Kobieca twarz biznesu
Z raportu Instytutu Badań Strukturalnych wynika, że ponad 75% kobiet nie podejmuje pracy z powodu opieki nad dziećmi i obowiązków rodzinnych. Blokuje je brak jakościowych usług dla dzieci i ofert z elastycznym czasem pracy. W tym właśnie miejscu otwiera się przestrzeń dla kobiecej przedsiębiorczości, stąd ażdego dnia powstaje ok. 1 tys. firm, z czego co trzecią zakłada kobieta. Rozmowę o tym, jak kobiety prowadzą małe i duże biznesy poprowadzi Anna Dudek - dziennikarka Wysokich Obcasów. Panelistki: Dorota Warakomska, Prof. dr hab. Aneta Ptaszyńska oraz Marlena Binenda - właścicielka salonu "Fancy Lady” w Lublinie.
13:25 – 13.35 - przerwa
13.35 – 13.45 - Pokaz Tanga Argentyńskiego w wykonaniu szkoły Tango-Lublin.pl
13.45 - 14.00 – Bez trudu o trudnych dniach
Rozmowa będzie dotyczyć tabu, stereotypów i wykluczenia menstruacyjnym, aby nikt nie musiał wybierać, czy kupić podpaski czy chleb oraz żeby nie słyszał: "Jak masz okres, to musi boleć”. Rozmowę z Anną Samselz Fundacji Dominiki Kulczyk poprowadzi Monika Tutak-Goll - zastępczyni redaktorki naczelnej Wysokich Obcasów
14.00 – 14.10 - przerwa
14.10 – 14.55 - Zdrowie - to podstawa!
Punkt będzie dotyczyąc profilaktyki, reagowania na niepokojące sygnały, które wysyła organizm, zdrowych nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej, dbałości o siebie i bliskich. Goście porozmawiają czy tak rzeczywiście jest i jak nasze podejście do zdrowia wyglądało podczas ostatnich miesięcy naznaczonych symbolem covid 19, . Spotkanie będzie prowadzone przez Katarzynę Owczarek dyrektor programowa projektu Kobiety Wiedzą Co Robią, w którym wezmą udział eksperci różnych specjalizacji medycznych: prof. dr hab. n. med. Wiesława Bednarek, mgr Irena Franaszek, prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska
14.55 – 15.00 - przerwa
15.00 - Koncert Łukasza Jemioły
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.