Reklama

Reklama

Lublin: Kierowcy muszą zwolnić na części ulic. Wprowadzono ograniczenia prędkości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Kierowcy muszą zwolnić na części ulic. Wprowadzono ograniczenia prędkości - Zdjęcie główne

Al. Witosa w Lublinie | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na części ulic w mieście wprowadzano ograniczenia prędkości. Powodem jest stan dróg. Drogowcy naprawiają ulice, a Ratusz nie wyklucza ograniczeń na kolejnych drogach.

Reklama

- Zima, a szczególnie zmienne temperatury, znacząco wpływają na stan dróg w Lublinie. Miasto prowadzi intensywne prace związane z doraźną naprawą nawierzchni ulic, w których pojawiły się ubytki. Służby miejskie na bieżąco monitorują stan jezdni i w razie takiej potrzeby kierują na miejsce ekipy drogowe. Niestety, ze względu na pogodę, o tej porze roku można spodziewać się pojawienia kolejnych ubytków - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Najpierw będą naprawiane ulice tzw. podstawowego układu komunikacyjnego i miejsca, gdzie ubytki są największe oraz mogą wpływać na komfort i bezpieczeństwo kierowców. W ciągu kilku ostatnich dni w mieście pracowało 7 ekip, które zajmowały się wypełnieniem ubytków m.in. na ulicach: Prusa, Jaczewskiego, Północna, Wiejska, Witosa, Wyzwolenia, Chemiczna,  Kraśnicka, Parysa, Raszyńska, Wojciechowska, Sikorskiego, Daszyńskiego, Niepodległości, Dożynkowa, Kunickiego, Kasprowicza, Zorza, al. Warszawska, Gajowa, Sławinkowska, Willowa, Nałęczowska, Zbożowa, Janowska, Cienista, Prawiednicka, Romera, Diamentowa, Zemborzycka, Energetyków, Budowlana, Nadbystrzycka, Zana, Gliniana, Orkana, Zwycięska, Wileńska.   
 
Koszt wykonanych do tej pory doraźnych napraw dróg to 230 tys. zł.

Z powodu ubytków i stanu dróg, na części ulic wprowadzono ograniczenie prędkości. Zmniejszona prędkość do 30 km/h, obowiązuje na ulicach: Szeligowskiego (odc. od al. Smorawińskiego do ul. Północnej), ul. Zemborzycka (odc. od ul. Diamentowej do ul. Lema), Budowlana (odc. od ul. Smoluchowskiego do łuku poziomego przy stacji SIPMA), ul. Zorza (odc. od ul. Głuskiej do granicy miasta), ul. Kunickiego (odc. od ul. Dywizjonu 303 do ul. Głuskiej).

Natomiast ograniczenie do 40 km/h dotyczy ulic: al. Tysiąclecia (odcinek od ul. Unii Lubelskiej do ul. Działkowej) - w obu kierunkach i al. Witosa (odc. od mostu na rzece Bystrzyca do zjazdu z łącznicy z ul. Grygowej) - oba kierunki.
 

- Nie wykluczamy wprowadzenie ograniczenia prędkości również na innych ulicach. Decyzje w tym zakresie będą podejmowane na bieżąco w zależności od stanu danej drogi. Na ten moment obowiązujący jest powyższy wykaz. Decyzje o innych lokalizacjach nie zapadły - dodaje Justyna Góźdź.
 
Do Zarządu Dróg i Mostów można zgłaszać informacje w sprawie stanu nawierzchni ulic. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 pod numerami telefonów: 81 466 57 80 / 81, 82, 83. W pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić do Straży Miejskiej pod numer 986.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy