Reklama

Lublin gotowy na Światowe Dni Młodzieży

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Lublin gotowy na Światowe Dni Młodzieży - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ?Kraków zaczyna się w Lublinie? - to hasło lubelskiej części Światowych Dni Młodzieży. Oprócz religijnej kulminacji wydarzenia, która odbędzie się 23 lipca na Arenie Lublin, goście Światowych Dni Młodzieży i mieszkańcy Lublina będą mogli zobaczyć wyjątkowe wydarzenie kulturalne.

Będzie nim wspólny koncert światowej sławy zespołu „Mazowsze” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” imienia Wandy Kaniorowej.

- Koncert odbędzie się 22 lipca wieczorem na Placu Zamkowym. Będzie to wydarzenie bezpłatne i już dziś zapraszamy na koncert wszystkich gości Światowych Dni Młodzieży i mieszkańców Lublina. Chcemy pokazać młodym ludziom taki Lublin, do którego będą chcieli wrócić. Traktujemy to wydarzenie jako okazję do zaprezentowania historii miasta i jego oferty kulturalnej – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” to jeden z największych i najbardziej znanych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji muzyki ludowej i tańca ludowego. W czasie specjalnego lubelskiego koncertu „Mazowsze” zaprezentuje program „Kalejdoskop Barw Polski”.

- Na pewno będzie to wspaniałe widowisko. „Mazowsze” jest bardzo nowoczesne. Oczywiście tańce się nie zmieniają, ale oprawa jest ferią barw, z wyświetlanymi animacjami. Jesteśmy coraz bardziej atrakcyjnym zespołem
– zapowiada Mirosław Ziomek z kierownictwa zespołu „Mazowsze”.

Lubelską część Światowych Dni Młodzieży organizują wspólnie Miasto Lublin, Archidiecezja Lubelska oraz zarząd Województwa Lubelskiego. Według wstępnych obliczeń w czasie ŚDM będziemy gościć kilka tysięcy osób z zagranicy.

- Dla Kościoła w Polsce Światowe Dni Młodzieży to największe wydarzenie w naszym pokoleniu. Jestem wdzięczny panu prezydentowi za współpracę. Bardzo nam zależy, by nasi goście czuli się tu jak najlepiej – mówi ksiądz Mirosław Ładniak, koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży z ramienia Archidiecezji Lubelskiej. - Chcemy, by na stadionie pod hasłem „Arena Młodych” uczestnicy Dni poczuli wiarę, wspólnotę. Poczuli dziedzictwo Jana Pawła II. Pierwszym etapem wydarzenia będzie spektakl „Jak powstawał Lublin”, następnie Msza Święta, a potem spektakl teatralno – modlitewny z udziałem ok. 300 aktorów wolontariuszy. To kameralne wydarzenie pomoże tym młodym ludziom zachować Lublin w swoich sercach i mam nadzieję, że będą tu wracali.

Oprócz koncertu „Mazowsza” i ZPiT „Lublin” najważniejszym dniem lubelskich obchodów ŚDM będzie 23 lipca, gdy pod hasłem „Arena Młodych” uczestnicy Dni zbiorą się na kilka godzin na stadionie Arena Lublin.

W imprezie na stadionie Arena Lublin szacunkowo może wziąć udział około 15 tysięcy ludzi. Wchodzący na stadion przejdą kontrolę ze względów bezpieczeństwa. Czuwać nad tym będą służby zarządzania kryzysowego przy udziale Policji. Archidiecezja Lubelskia otrzymuje od miasta wsparcie organizacyjne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE