Reklama

Reklama

Lublin: Dzień Ziemi po przerwie wraca na UMCS

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Promocji UMCS

Lublin: Dzień Ziemi po przerwie wraca na UMCS - Zdjęcie główne

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS | foto Centrum Promocji UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej znowu organizuje Dzień Ziemi.

Reklama

Światowy Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, obchodzone od ponad 50 lat. Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej zostanie uczczone 22 kwietnia. Po pandemicznej przerwie znowu będzie można z tej okazji odwiedzić Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Dzień Ziemi na UMCS to cykl warsztatów, pokazów, gier, konkursów i innych wydarzeń, których celem jest szerzenie wiedzy i postaw proekologicznych.

- Wydarzenia te będą adresowane przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz środowiska akademickiego. Tegoroczna edycja Dnia Ziemi odbędzie się w cieniu okrutnej wojny u naszego sąsiada – Ukrainy. Z uwagi na coraz większą obecność na Lubelszczyźnie dzieci i młodzieży z objętego wojną kraju, chcemy, aby część zajęć Dnia Ziemi 2022 była skierowana także do tej grupy osób - wyjaśnia Katarzyna Skałecka z biura prasowego UMCS.

W programie jest 28 warsztatów (np. „Bezzałogowe statki powietrzne UAV i wizualizacja danych geograficznych", ale też „Żołna – ptasi klejnot Lubelszczyzny"), 10 wykładów prowadzonych przez naukowców i zaproszonych gości, np. słynnych Leśniczych z Baligrodu i pracowników Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz laboratoria, takie jak „Woda to nie tylko H2O". Oprócz tego będzie można również odwiedzić pawilony wystawiennicze patronów wydarzenia, obejrzeć wystawę fotografii, a także uzyskać sadzonkę drzew leśnych przekazaną przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych.

Preludium Dnia Ziemi będzie seminarium naukowe planowane na 21 kwietnia, poświęcone ochronie przyrody na Roztoczu.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy