Reklama

Reklama

Lublin: Dwie miejskie inwestycje nominowane do konkursu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Dwie miejskie inwestycje nominowane do konkursu - Zdjęcie główne

Węzeł przesiadkowy przy ul. Żeglarskiej | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycje z Lublina zostały nominowane do konkursu Top Inwestycje Komunalne 2022 organizowanego przez Portal Samorządowy. Chodzi o budowę węzłów przesiadkowych oraz zespołów przystankowych przesiadkowych.

Reklama

Węzły przesiadkowe łączą różne formy transportu tak, by przyjeżdżając samochodem z sąsiedniej gminy do Lublina można było przesiąć się np. w komunikację miejską. Przy węzłach są parkingi, gdzie można zostawić auto i są to parkingi tzw. Park&Ride. Powstają też jeszcze tzw. Kiss&Ride, gdzie można zatrzymać się na chwilę. W grudniu zeszłego roku władze miasta informowały, że węzły są już przy ul. Żeglarskiej, Zbożowej, Franczaka „Lalka”, Granitowej, al. Kraśnickiej oraz Osmolickiej.

Z kolei zespoły przystankowe przesiadkowe mają integrować komunikację miejską oraz zamiejską i rowery. W ramach zespołu przystankowego powstała np. wiata przystankowa, wyświetlacz informacji pasażerskiej i stojaki rowerowe. Zespół przystanków przesiadkowych powstał przy ul. Związkowej.

- Dostępność oraz łatwość w użytkowaniu komunikacji zbiorowej jest jednym z priorytetów dobrze funkcjonującego miasta. Celem głównym projektu jest rozwój i usprawnienie systemu komunikacji w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym. Zaplanowane w projekcie działania pozwolą na osiągnięcie przewagi transportu zbiorowego nad indywidualnym dzięki rozwojowi i usprawnieniu sieci połączeń pieszych i rowerowych oraz ich integracji z transportem publicznym. Działania te przyczynią się znacząco do obniżenia emisji spalin - czytamy na Portalu Samorządowym, który jest organizatorem konkursu.

Wartość nominowanego projektu wynosi 83,5 mln zł z czego ok. 61,4 mln to dotacja unijna. Na datę jego zakończenia wyznaczono 31 grudnia.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne 2022 to konkurs, w którym nagradza się inwestycje polskich samorządów. Na liście nominowanych jest 25 inwestycji. Każdy może oddać głos za lub przeciw każdemu z przedsięwzięć. Głosowanie zakończy się 15 kwietnia o godz. 12. Spośród inwestycji nominowanych w konkursie zostanie nagrodzonych ostatecznie dziesięć. Zwycięzcy upoważnieni będą do używania np. tytułu zwycięzcy w danej edycji konkursu pn. "Top Inwestycje Komunalne 2022” w swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych. Niezależnie od tego organizator przekaże reprezentantom nagrodzonych inwestycji okolicznościowe statuetki symbolizujące zwycięstwo w konkursie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy