Reklama

Reklama

Lublin: Chodnik przy ul. Lubartowskiej zostanie odnowiony

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Chodnik przy ul. Lubartowskiej zostanie odnowiony - Zdjęcie główne

Chodnik przy ul. Lubartowskiej zostanie odnowiony | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na kolejnym fragmencie zostaną wybudowane nowe chodniki. Chodzi o odcinek od al. Solidarności do ul. Probostwo.

Reklama

- Roboty drogowe wzdłuż kolejnego fragmentu ul. Lubartowskiej to realizacja zadań w zakresie remontów zapisanych w tegorocznym budżecie oraz kontynuacja działań zrealizowanych na tej ulicy w ubiegłym roku. Wówczas odnowiono chodniki na fragmencie od ul. Bajkowskiego do al. Solidarności. Teraz przystępujemy do prac na kolejnej części. Nowe chodniki podniosą komfort i bezpieczeństwo poruszania się w centrum Lublina. Wykonane prace drogowe wpłyną również na poprawę estetyki tego obszaru miasta - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Prace drogowe dotyczą około 130 m chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej, na fragmencie od al. Solidarności do ul. Probostwo. Powstaną one na powierzchni około 660 m2 i będą wykonane z kostki brukowej. Zastosowanie takiego materiału ma zapewnić spójność architektoniczną i estetyczną z przyległymi ulicami oraz istniejącym ciągiem pieszym na odcinku od ul. Obywatelskiej do ul. Probostwo. Wykonawca wymieni także krawężniki. Dodatkowo zostaną odmalowane elementy małej architektury – kwietniki i kosze na odpady oraz słupki wygrodzeniowe. W ramach zadania przewidziano też regulację naziemnych elementów infrastruktury uzbrojenia podziemnego oraz czyszczenie słupków i tarcz oznakowania poziomego.

Roboty będą podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności nastąpi wymiana nawierzchni po stronie pawilonu "Bazar" z uwzględnieniem zachowania przejścia dla pieszych wzdłuż elewacji budynku przez cały okres trwania prac. Dodatkowo I etap będzie podzielony na cztery sektory, które będą realizowane osobno, tak aby powierzchnia wyłączona była jak najmniejsza. Z kolei II etap prac to wymiana nawierzchni po przeciwnej stronie. Ten chodnik będzie zamknięty na czas prowadzonych robót, a ruch będzie odbywał się po przeciwnej stronie, prace będą również realizowane sektorami. Wykonawca zapewni drożność dojść do wejść budynków oraz lokali.

Koszt remontu to blisko 145 tys. zł. Remont zacznie się 28 marca. Termin zakończenia prac upływa 13 maja. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy