Reklama

Reklama

Lublin: Bezpłatne autobusy, parkingi i nowe miasto partnerskie. Zapytaliśmy radnych co myślą o pomocy Ukrainie [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Bezpłatne autobusy, parkingi i nowe miasto partnerskie. Zapytaliśmy radnych co myślą o pomocy Ukrainie [WIDEO] - Zdjęcie główne

Bezpłatne autobusy, parkingi i nowe miasto partnerskie. Zapytaliśmy radnych co myślą o pomocy Ukrainie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szefowie klubów w Radzie Miasta Lublin i jeden z wiceprzewodniczących przekazali, co myślą o pomocy Lublina uchodźcom z Ukrainy. Chodzi o bezpłatną komunikację miejską i parkingi oraz o to, że ukraiński Charków zostanie miastem partnerskim Lublina.

Reklama

Miasto pomaga uchodźcom

Od ponad dwóch miesięcy trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W związku z tym do Lublina przyjeżdżają osoby z Ukrainy, które szukają schronienia w mieście. Już na początku wojny Rada Miasta Lublin przyjęła uchwałę w sprawie pomocy. Zgodnie z nią obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie korzystać z lubelskiej komunikacji miejskiej.Zgodnie z nią obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie korzystać z lubelskiej komunikacji miejskiej.

Na czwartkową (28 kwietnia) sesję RM pod głosowanie trafiła uchwała w sprawie przedłużenia bezpłatnych przejazdów. Poza tym, na sesję trafiła uchwała wydłużająca na kolejny miesiąc, czyli do końca maja, zwolnienie z opłat za postój samochodów osobowych w strefie płatnego parkowania. Dodatkowo, w trakcie obrad przegłosowano uchwałę, dzięki której ukraińskie Miasto Charków zostanie miastem partnerskim Lublina.

Decyzją radnych uchwały dotyczące bezpłatnej komunikacji i parkingów zostały przyjęte. 

O tym co sądzą na temat zwolnień z opłat oraz nowego miasta partnerskiego, wypowiedzieli się jeszcze przed głosowaniami przewodniczący klubów w Radzie Miasta i jeden z wiceprzewodniczący RM.

- Prolongujemy darmową komunikację miejską dla obywateli Ukrainy, ale już w opaciu o środki od naszych miast partnerskich. Sytuacja dalej jest niepewna dla naszych wschodnich sąsiadów. Prawdopodobnie jednak przedłużenia, jeżeli chodzi o parkingi w czerwcu już nie będzie. Nadal pozostajemy otwarci na wszelkie działania pomocowe - mówi Marcin Nowak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin. 

- Wszyscy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości są za tym, żeby Miasto Lublin w miarę swoich możliwości wspierało obywateli Ukrainy, a także ich kraj, który walczy o wolność. Od samego początku popieraliśmy uchwały o bezpłatnym parkowaniu w wydzielonej strefie. To także dobry moment na podjęcie uchwały o zawarciu współpracy pomiędzy Lublinem, a Charkowem. Będzie to okazja do integracji dzieci, a także młodzieży - stwierdził Piotr Gawryszczak, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości.

- Trwają działania wojenne, przy czym uznajemy władze Charkowa i chcemy z nimi nawiązać współpracę. Pilną potrzebą jest pomoc wspomnianemu miastu, a przed Ukrainą długa droga. Trudny etap odbudowy u naszych wschodnich sąsiadów nastąpi, ale będziemy starali się pomagać mieszkańcom miast partnerskich - dodaje Dariusz Sadowski, przewodniczący klubu prezydenta Krzysztofa Żuka.

Przewodniczący i wiceprzewodniczący o pomocy Ukrainie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy