Reklama

Reklama

Lublin: Będzie więcej pieniędzy na kulturę w dzielnicach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Będzie więcej pieniędzy na kulturę w dzielnicach - Zdjęcie główne

Projekt Manufektura Wyobraźni_Fundacja M-Art | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 60 projektów kulturalnych dostanie wsparcie Miasta Lublin w programie Dzielnice Kultury. Złożono wiele projektów, stąd pierwotna kwota przewidzianego wsparcia została zwiększona o 100 tys. zł. Ma to pozwolić na organizację przedsięwzięć z edukacji kulturalnej i realizację wydarzeń artystycznych w większości dzielnic Lublina.

Reklama

- W naborze projektów na rok 2022 wpłynęło wiele interesujących propozycji, pozwalających na zwiększenie uczestnictwa mieszkanek i mieszkańców dzielnic w kulturze na obszarze niemal całego miasta. Zależy nam, aby koncerty, warsztaty czy imprezy plenerowe odbywały się także w dzielnicach, w których nie ma instytucji kultury, a tym samym dostęp do ich oferty jest trudniejszy. Dlatego szczególnie cenne są te projekty, które zapewniają stałe działania w zakresie edukacji kulturalnej przez cały rok. Przeanalizowaliśmy także zgłoszone pomysły pod kątem przygotowań do Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 r. i zwiększenia udziału młodzieży w życiu kulturalnym miasta. Pomogli nam w tym nasi młodzi eksperci reprezentujący Młodzieżową Radę Miasta Lublin i Radę Studentów Lublina - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Program Dzielnice Kultury ma zwiększyć potencjał kulturalny dzielnic Lublina poprzez większy dostęp do oferty kulturalnej. Do konkursu na rok 2022 zgłoszono 95 projektów. Po ocenie formalnej do dalszej procedury przeszło 58 wniosków na łączną kwotę oczekiwanych dotacji w wysokości prawie 2,4 mln zł. Na podstawie rekomendacji Komisji Konkursowej, dotacje przyznane zostały na realizację 63 projektów w 25 dzielnicach.

Jednocześnie, zdecydowano o zwiększeniu puli środków przeznaczonych do rozdania w konkursie o 100 tys. zł. Łączna kwota dotacji wynosi teraz 700 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy