Reklama

Reklama

Lublin: Będą kolejne budki dla ptaków zwalczających komary

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Będą kolejne budki dla ptaków zwalczających komary - Zdjęcie główne

Budki lęgowe dla ptaków | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto zwiększa populację zwierząt zwalczających komary. Na terenie Lublina zaczną pojawiać się kolejne budki lęgowe dla jerzyków i drobnego ptactwa.

Reklama

- Ptaki, a szczególnie jerzyki są zwierzętami niezwykle pożytecznymi – zjadają olbrzymie ilości owadów takich jak komary, muchy, czy meszki. Jeden jerzyk może zjeść do 20 tysięcy komarów dziennie. Zakupione przez nas budki lęgowe mają na celu ochronę tych zwierząt oraz zwiększenie ich populacji w naszym mieście. Badania pokazują, że ptaki bardzo łatwo adaptują się do zastępczych schronień - mówi Tomasz Lis, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.
 
Łącznie kupiono 200 budek lęgowych dla jerzyków i 450 budek lęgowych typu A dla drobnego ptactwa. Są one chętnie zasiedlane, m.in. przez sikorki, wróble, mazurki, pleszki, kowaliki i muchołówki. Zakup takich schronień poprzedzony został rozeznaniem zapotrzebowania wśród szkół, przedszkoli oraz zarządców i administratorów lubelskich osiedli mieszkaniowych.
 
- Nowe domki dla jerzyków pojawią się na budynkach zarządzanych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego Nowy Dom oraz na elewacjach kilkunastu przedszkoli i szkół. Na terenie kilkudziesięciu zainteresowanych placówek oświatowych i lubelskich osiedlach pojawią się również budki lęgowe dla drobnego ptactwa - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Termin wieszania budek wiąże się z czasem wiosennego przylotu jerzyków. Ich powrót z zimowania przypada na koniec kwietnia i początek maja. Schronienia nie powinny zawisnąć za wcześnie, bo osiedlić się w nich inne ptaki.
 
 
Budki dla ptaków kupiono w ramach dwóch projektów VIII edycji Budżetu Obywatelskiego "Lublin przyjazny zwierzętom” oraz „Wygnajmy krwiopijców z naszego miasta! Pakiet premium czyli jerzyki + odkomarzanie i będziemy mieli luksiurne miasto bez komarów i kleszczy!”. Zagłosowało na nie kolejno 584 i 691 osób.
 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy