Reklama

Reklama

Lublin: Artyści uhonorowani medalami i dyplomami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Artyści uhonorowani medalami i dyplomami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru - Zdjęcie główne

Artyści uhonorowani medalami i dyplomami. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru prezydent Lublina uhonorował medalami i dyplomami okolicznościowymi artystów.

Reklama

Międzynarodowy Dzień Teatru przypadający 27 marca, został ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1961 r. dla upamiętnienia inauguracji Teatru Narodów - festiwalu teatralnego w Paryżu w 1957 roku, na którym po raz pierwszy spotkały się zespoły z państw obu stron "żelaznej kurtyny”. Z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru prezydent Lublina wyróżnił aktorów, reżyserów oraz osoby, bez których funkcjonowanie teatru w mieście nie byłoby możliwe. W trakcie uroczystości w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie dostali oni medale, nagrody okolicznościowe i dyplomy.

- Na twórczość i życie zawodowe ludzi związanych z teatrem duży wpływ w ostatnich dwóch latach wywarła epidemia i związane z nią obostrzenia. Ograniczenie kontaktu z widzem, przerwane próby, odwołane spektakle to trudna rzeczywistość z jaką mierzyły się teatry i ludzie, którzy je tworzą. Mimo tych przeciwności lubelskie środowisko teatralne starało się dostosować ofertę do aktualnych realiów i zapewnić swojej publiczności ciekawy repertuar. Dziś, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, do lubelskich twórców reprezentujących różne nurty i tradycje, a także do pracowników instytucji kultury kieruję podziękowania za niezwykłą pasję oraz determinację i życzę, aby ich efektem były kolejne wyjątkowe projekty i nieustający aplauz ze strony widzów - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Medale Prezydenta Miasta Lublin otrzymali: Renata Bogusław – kierowniczka działu technicznego i koordynatorka produkcji spektakli w Teatrze Muzycznym w Lublinie; Włodzimierz Janowski – pracownik Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” od początku istnienia Instytucji odpowiedzialny za montaż i oświetlenie ekspozycji w Galerii Gardzienice oraz w Pałacu Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”; Bartosz Siwek – aktor w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie oraz instruktor teatralny, społecznik i działacz ZASP; Agnieszka Skoczylas – kierowniczka działu administracji i specjalistka ds. zamówień publicznych w Teatrze Muzycznym w Lublinie; Łukasz Witt-Michałowski – reżyser teatralny, aktor teatralny i filmowy, założyciel i dyrektor lubelskiej Sceny InVitro.

Nagrody okolicznościowe Prezydenta Miasta Lublin otrzymali: Marcin Drozd – brygadier sceny w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie; Jakub Gąska – solista śpiewak w Teatrze Muzycznym w Lublinie; Paweł Kieszko – aktor, animator i realizator oświetlenia w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”; Aneta Kozyra – pracowniczka działu organizacji widowni w Teatrze Starym w Lublinie, odpowiedzialna również za audiodeskrypcję; Iwona Mariańska-Księżniak – pracowniczka działu programowego i koordynatorka produkcji własnych w Teatrze Starym w Lublinie; Edyta Ostojak – aktorka w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie i instruktorka warsztatów teatralnych dla młodzieży; Beata Saj – kierowniczka biura organizacji widowni w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie; Maria Wąsiel – aktorka w Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, społeczniczka i działaczka ZASP.

Prezydent przekazał też dyplomy okolicznościowe pracownikom Teatru Muzycznego w Lublinie. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Agata Grabałowska – solistka baletu i choreograf; Anna Jurek – pedagog baletu, tancerka, choreograf; Filip Krzyżelewski – solista baletu i choreograf; Wojciech Pyszniak – solista baletu; Agnieszka Wolińska – charakteryzatorka, makijażystka, autorka kostiumów.

Podczas uroczystości zostały również wręczone Medale Prezydenta Miasta Lublin przyznane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w poprzednich latach, a których nie udało się przekazać nagrodzonym z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa. Medale otrzymali: Krzysztof Duda  konserwator przestrzeni scenicznej i rekwizytów w Teatrze Muzycznym w Lublinie; Iwona Jarzyna  inspicjentka w Teatrze Muzycznym w Lublinie; Anna Krzemińska-Patroń  zastępczyni koncertmistrza grupy I skrzypiec w Teatrze Muzycznym w Lublinie; Grażyna Mazur  księgowa w Teatrze Muzycznym w Lublinie; Beata Pysz  skrzypaczka grupy I skrzypiec w Teatrze Muzycznym w Lublinie; Łukasz Sidoruk – dyrygent w Teatrze Muzycznym w Lublinie; Bożena Siuda – główna księgowa w Teatrze Starym w Lublinie; Henryk Wójcik – specjalista rzemieślnik i koordynator zespołu technicznego w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”; Marcin Żuchowski – solista śpiewak w Teatrze Muzycznym w Lublinie; Justyna Żukowska – koncertmistrz w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy