Reklama

Lubelskie Egzotarium na razie nie doczeka się przeprowadzki. Nie ma wolnych lokali

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelskie Egzotarium na razie nie doczeka się przeprowadzki. Nie ma wolnych lokali  - Zdjęcie główne

Lubelskie Egzotarium na razie nie doczeka się przeprowadzki. Nie ma wolnych lokali pod taką działalność. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno jeden z lubelskich radnych poprosił, by miasto użyczyło któregoś ze swoich lokali Lubelskiemu Egzotarium, które zajmuje się egzotycznymiz wierzętami. Niestety okazało się, że nie ma wolnego lokalu na taką działalność.

Egzotarium działa już od lat

 

Od 2008 roku działa Lubelskie Egzotarium - pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacji i opieki nad bezdomnymi zwierzętami egzotycznymi, które prowadzi Fundacja Epicrates propagująca terrarystykę. Egzotarium jest jednym z oddziałów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Metalurgicznej. Trafiają do niego zwierzęta wymagające szybkiego leczenia lub porzucone przez właścicieli. 

 

Radny poprosił o użyczenie lokalu wolontariuszom

 

Jeden z miejskich radnych i jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin - Marcin Nowak (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) jakis czas temu w interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka, zwrócił się z prośbą o użyczenie wolontariuszom nowego lokalu z zasobów miasta, bo obecny jest za mały, żeby leczyć i rehabilitować zwierzęta. Do tego brakuje bazy szkoleniowej i miejsca do przechowywania sprzętu. Podkreslił m.in., że fundacja jako jedną z nielicznych w Polsce, ma doświadczenie w odłowach gatunkach inwazyjnych i podejmuje takie działania przede wszystkim na terenie Lublina. 

 

- W związku z powyższym, pomoc w znalezieniu nowej siedziby dla tych wspaniałych społeczników, jest powinnością władz miasta, dzięki czemu możliwe stanie się uratowanie wielu zwierząt i zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Lublina - napisał w podsumowaniu Marcin Nowak. 

 

Przeprowadzki na razie raczej nie będzie

 

Radnemu odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

 

- Z przykrością informuję, że w zasobach Gminy Lublin zarządzanych przez Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Lublinie nie ma wolnego lokalu użytkowego odpowiedniego na siedzibę egzotarium tj. mogącego  pełnić funkcje schroniska dla zwierząt egzotycznych, centrum rehabilitacji gadów i płazów oraz ośrodka edukacyjnego - napisał Artur Szymczyk. 

 

Jednocześnie poinformował, że wykazy wolnych lokali Lublina pozostających w zarządzie ZNK zamieszczane są na stronie internetowej ZNK. 

 

- Jeżeli któryś z lokali będzie odpowiadał potrzebom Fundacji Epicrates w celu jego pozyskania w drodze użyczenia winna ona zwócić sie do Wydziału Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin, gdyż ZNK wynajmuje lokale wyłącznie w drodze przetargu - wyjaśnił Szymczyk. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE