Reklama

Lubelski ZUS wypłacił już 207 mln zł "postojowego" mieszkańcom województwa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelski ZUS wypłacił już 207 mln zł "postojowego" mieszkańcom województwa - Zdjęcie główne

Lubelski ZUS wypłacił już 207 mln zł "postojowego" mieszkańcom województwa. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już ponad 207 milionów złotych tzw. "postojowego" z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafiło do mieszkańców lubelszczyzny. Z kolei w całym kraju wypłaty sięgają prawie 5 miliardów złotych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenia postojowe osobom prowadzących działalność gospodarczą oraz zatrudnionym na umowach cywilnoprawnych, których przychody ucierpiały w związku z pandemią koronawirusa. 

 

- Do 7 września ze świadczeń skorzystało ponad 46 tys. mieszkańców województwa lubelskiego. Wnioskodawca może otrzymać postojowe maksymalnie trzy razy pod warunkiem, że jego sytuacja materialna nie poprawiła się. W sumie od początku epidemii ZUS zrealizował w Lubelskiem 105,6 tys. przelewów ze świadczeniami postojowymi na kwotę 207,3 mln zł. W całej Polsce do ponad 1,1 mln uprawnionych osób trafiło 2,5 mln przelewów w sumie na prawie 5 mld zł. - informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

 

Wnioski o tzw. "postojowe" można nadal składać i będzie to możliwe do trzech miesięcy po zakończeniu stanu pandemii. Szczegółowe zasady przyznawania tych świadczeń znajdują się na stronie interenetowej ZUS.

 

Wniosek trzeba przesłać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. 

 

- W ostatnich miesiącach znacznie wzrosła liczba osób korzystających z PUE. Swój profil w portalu ZUS ma już prawie 5,5 mln osób. Za jego pomocą można składać wnioski i dokumenty, a także sprawdzać informacje ze swojego konta w ZUS - dodaje rzecznik Korba.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE