Reklama

Reklama

Lubelski ratusz szuka dostawcy sprzętu do techników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelski ratusz szuka dostawcy sprzętu do techników - Zdjęcie główne

a to być sprzęt przydatany w takich dziedzinach jak np. biologia, chemia, fizyka, geografia i matematyka | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek minie termin na składanie ofert w przetargu na dostawę materiałów w ramach trzech projektów realizowanych przez lubelskie szkoły. Dzięki sprzętowi uczniowie techników m.in. będą mieć dostęp do nowoczesnych technologii.

Reklama

Jeszcze do jutra (30 listopada) zainteresowani mogą składać dokumenty do przetargu na dostawę pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni w ramach projektów pn. „Modelowa Szkoła Ćwiczeń w Lublinie (woj. lubelskie)”, oraz „Fachowcy jutra” oraz „Lubelska Wyżyna Specjalistów”. Ma to być sprzęt przydatany w takich dziedzinach jak np. biologia, chemia, fizyka, geografia i matematyka. Wykonawca dostarczy również akcesoria elektroniczne, urządzenia pomiatowe, sprzęt optyczny i plansze dydaktyczne.

 

W projekcie „Modelowa Szkoła Ćwiczeń w Lublinie (woj. lubelskie)” uczestnicy Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie i XXX Liceum Ogólnokształcącym im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie. Wśród działań w ramach projektu jest np. wyposażenie pracowni przedmiotowych (pracownia biologiczna, chemiczna, fizyczna, geograficzna, językowa, informatyczna i matematyczna), przygotowanie kadry szkoły ćwiczeń, wdrożenie szkoły ćwiczeń (m. in. sieci współpracy i samokształcenia, lekcje pokazowe, warsztaty metodyczne, praktyki studenckie); ewaluacja szkoły ćwiczeń.

 

Z kolei projekt "Fachowcy jutra" realizuje 6 szkół i są to: Technikum Budowlano-Geodezyjnego w Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Technikum Chemicznego w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. F. Kleeberga w Lublinie;, Technikum Przemysłu Spożywczego w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. F. Kleeberga w Lublinie, Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie, Technikum Ekonomiczno–Handlowego w Zespole Szkół nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie i Technikum Energetyczno-Informatycznego w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. K. Drewnowskiego w Lublinie. Szkoły w ramach projektu np. organizują staże uczniowskie u pracodawców, doskonalą nczuczcieli przedmiotów zawodowych, organizują specjalistyczne zajęcia w zakresie zdobywania rpzez uczniów dodatkowych uprawnień, doposażają pracowanie.

 

Natomiast "Lubelska Wyżyna Specjalistów" angażuje  Technikum Mechaniczne w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Technikum Energetyczno-Informatyczne w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego i Technikum Transportowo-Komunikacyjne w Zespole Szkół Transportowo Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki. Dzieki projektowi szkoły mogą np. organizować staże, dokonalić nauczycieli przedmiotów zawodowych, zwiększyć dostep uczniów do nowoczesnych technologii, organizować zajęcia specjalistyczne idoposażać pracownie przedmiotó zawodowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE