Reklama

Lubelski radny prosi miasto o dokładniejsze dbanie o zieleń. Ratusz informuje, że trzyma rękę na pulsie.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelski radny prosi miasto o dokładniejsze dbanie o zieleń. Ratusz informuje, że trzyma rękę na pulsie. - Zdjęcie główne

Stanisław Brzozowski prosi miasto o lepsze dbanie o zieleń np. dokładniejsze koszenie. Ratusz informuje, że trzyma rękę na pulsie. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O usunięcie uschniętego drzewa i dokładniejsze koszenie do władz miasta apeluje radny Stanisław Brzozowski. W odpowiedzi otrzymał zapewnienie, że miasto robi porządki i kontroluje sytuację.

Zacznijmy lepiej kosić i usuńmy uschnięte drzewa 

 

Radny miejski Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka wytknął miastu, że to niedopełniło porządków.

 

- Pragnę zwrócić uwagę stosownych służb na uschniętego modrzewia w siąsziedztwie Lidla przy ul. Koncertowej. Wiele miesięcy czekałem z nadzieją, że bez mojej reakcji to uschnięte drzewo będzie usunięte. Niestety nikt go nie zauważył, więc wskazuje go - napisał Stanisław Brzozowski. 

 

Przy okazji radny poprosił o usunięcie chwastów na ul. Popiełuszki na odcinku dochodzącym do ul. Sikorskiego. Jego zdaniem chodnik wkrótce będzie całkowicie zarośnięty i nie będzie dało się po nim przejść. 

 

Brzozowski poinformował też o tym, że dostał kolejny już sygnał od mieszkańca. Chodzi o zarośnięty chodnik na odcinku ulicy Północnej między ul. Ducha a Mineralną. 

 

- Zwracają też mieszkańcy uwagę, że firma, która kosi trawę np.: przy Północnej robi to niestarannie, tzn. kosi mięzy chodnikiem i jezdnią, a zostawia chwasty i trawę między ogrodzeniami posesji, a chodnikiem, chociaż pas drogowy kończy się na ogrodzeniu posesji - podkreśla Brzozowski. 

 

Miasto zapewnia, że robi porządki

 

Radnemu w imieniu prezydenta odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Na początku poinformował, że po przeprowadzeniu wiosennych przeglądów zieleni przyulicznej na terenie miasta, wszystkie uschniete drzewa rosnące w obrębie pasa drogowego ul. Koncertowej w sąsiedztwie Lidla zostały zakfalifikowane do wycinki. W zwiazku z  tym 5 maja Biuto Miejskiego Architekst Zieleni wystapiło z wnioskiem o uzyskanie zgody na ich usunięcie. 

 

- Po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia tut. Biuro zleciło wycięcie wskazanych drzew firmie zajmującej się utrzymaniem zieleni w tym rejonie. Dnia 26.08.2020 r. przeprowadzono kontrolną wizję, podczas któej stwierdzono, że prace zostały zrealizowane - wyjaśnia Artur Szymczyk. 

 

Zastępca prezydenta dodaje też, że Zarząd Dróg i Mostów zlecił posprzątanie chodnika przy ul. Popiełuszki, a prace zostały wykonane do 4 września. Odniósł sie również do koszenia ul. Północnej, informując, że drugie koszenie tego odcinka zostało wykonane w dnaich 21-26 sierpnia. 

 

- Teren zieleni między chodnikiem a ogrodzeniami posesji zlokalizowanych przy ul. Północnej również został skoszony, a firma została pouczona, aby organizacja pracy przewidywała jak najmniej etapów i wykonywana była w całości - dodaje Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE