Reklama

Reklama

Lubelscy terytorialsi przeprowadzili dekontaminację pomieszczeń w szkole

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek (29 października) żołnierze 2 LBOT przeprowadzili dekontaminację pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Dębicy w gminie Ostrówek w powiecie lubartowskim. W placówce wykryto wcześniej ognisko koronawirusa.

Reklama

W akcji wzięli udział przeszkoleni żołnierze 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina, a działania zostały podjęte na wniosek dyrekcji szkoły. Placówka przygotowuje pomieszczenia po tym, jak wcześniej wykryto w niej ognisko koronawirusa.  Aktualnie szkoła prowadzi zdalne lekcje.

 

- Mamy własny sprzęt, który pozwala nam samodzielnie przeprowadzać tego typu działania. Żołnierze są dobrze przygotowani, brali udział w różnych kursach, m.in. szkolili się pod okiem chemików z 5 Pułku z Tarnowskich Gór. Są odpowiednio zabezpieczeni w kombinezony, maski, przyłbice i rękawice tak, aby bezpiecznie wykonać to zadanie - mówi kpt. Grzegorz Żak, dowódca 215 kompanii lekkiej piechoty. 

 

Dekontaminacja została przeprowadzona na około 1 tys mkw. powierzchni. Oczyszczono 10 sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, pomieszczenia administracyjno-biurowe, bibliotekę, kuchnię, stołówkę i szatnię.

 

 

- Zaangażowanie żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w działania związane z pandemią stale rośnie. Żołnierze wspierają już ponad 40 placówek medycznych oraz prowadzą 32 punkty wymazowe w naszym województwie. Dodatkowo w terenie cały czas pracują mobilne zespoły wymazowe. Lubelscy Terytorialsi pobierają dziennie ponad 2 200 próbek na obecność koronawirusa. Brygada jest w gotowości, aby wspierać seniorów, kombatantów oraz podopiecznych domów pomocy społecznej w naszym regionie - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

 

W całym kraju w ramach operacji „Trwała Odporność” zaangażowanych jest obecnie 2220 terytorialsów. Wsparciem objęte są 262 szpitale i inne placówki medyczne, działa 225 punktów pobierania wymazów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE