Reklama

Reklama

Lubelscy studenci i doktoranci mogą ubiegać się o stypendia. Można otrzymać od 1 tys. zł do 1,4 tys. zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelscy studenci i doktoranci mogą ubiegać się o stypendia. Można otrzymać od 1 tys. zł do 1,4 tys. zł  - Zdjęcie główne

Lubelscy studenci i doktoranci mogą ubiegać się o stypendia. Można otrzymać od 1 tys. zł do 1,4 tys. zł | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dzisiaj (1 października) można składać wnioski o przyznanie stypendiów dla studentów i doktorantów w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego. Wysokość miesięcznego stypendium na ten rok akademicki waha się od ok. 1 tys. zł do 1,4 tys. zł

Reklama

- Stypendiami przyznawanymi z Miejskiego Programu Stypendialnego chcemy wesprzeć wybitnie uzdolnionych studentów i doktorantów, których działalność może przyczynić się do rozwoju Lublina i do rozwoju nauki. Szczególnie cenne są dla naszej społeczności te rozwiązania, które mogą być wdrożone lub wykorzystane w praktyce przez Miasto Lublin, środowisko naukowe oraz przedsiębiorstwa prowadzące działalność na lokalnym rynku, wpływając na rozwój gospodarczy Lublina - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.

 

Stypendia mogą otrzymać studenci ze średnią ocen ze wszystkich zaliczeń i egzaminów nie niższą niż 4,5 i doktoranci publikujący teksty naukowe w ciągu ostatnich 2 lat akademickich, za które łącznie przysługiwało nie mniej niż 150 punktów (określonych zgodnie z wykazami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Student lub doktorant uczący się równocześnie na kilku kierunkach lub w kilku uczelniach może ubiegać się tylko o jedno stypendium. O stypendium można ubiegać się dwa razy w ciągu toku studiów, ale za każdym razem wniosek musi zostać poprzedzony 2-letnią działalnością naukową. Program jest skierowany do osób mieszkających w Lublinie. 

 

Wysokość miesięcznego stypendium jest na poziomie równym 40% minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalanego corocznie przez Radę Ministrów. Średnia kwota miesięcznego stypendium w tym roku to 1 040 zł, a od przyszłego oku - 1 120 zł, a całość stypendium dla studenta wyniesie 9 840 zł. Maksymalna liczba przyznanych stypendiów to  120. Student ubiegający się o stypendium powinien w terminie określonym przez uczelnie zaliczyć co najmniej drugi rok studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich lub być studentem studiów II stopnia.

 

Wysokość miesięcznego stypendium dla doktorantów będzie na poziomie równym 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Średnia kwota miesięcznego stypendium w tym roku wyniesie 1 300 zł, a w przyszłym - 1 400 zł, całość stypendium to 12 300 zł. Maksymalna liczba przyznanych stypendiów to 30. Doktorant ubiegający się o stypendium powinien w terminie określonym przez uczelnie zaliczyć co najmniej drugi rok studiów III stopnia lub szkoły doktorskiej.

 

Przyznane stypendia są wypłacane w trzech transzach: do końca stycznia za okres października - grudzień, do końca kwietnia za okres styczeń-marzec i do końca lipca za okres kwiecień-czerwiec. 

 

Wnioski przyjmowane są do 30 października w Wydziale Oświaty i Wychowania przy ul. Narutowicza 37/39, w godz. 7.30-15.30 oraz do 31 października za pośrednictwem operatora pocztowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE