Reklama

Lilaki – królewicze maja. Zaproszenie na po Ogrodzie Botanicznym UMCS

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ryszard Sawicki

Lilaki – królewicze maja. Zaproszenie na po Ogrodzie Botanicznym UMCS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza na spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę - 8 maja o godz. 11.00. Tematem spotkania tym razem będą ?Lilaki ? królewicze maja?.

Lilak w malarstwie, literaturze, poezji i mowie potocznej zwany jest bzem. Od blisko pięciu wieków wrośnięty w polski krajobraz, jak dotąd niezdetronizowany uwodziciel maja. Działa nie tylko na zmysły, ale posiada także duże zdolności leczenia naszego ciała. O jego uprawie, właściwościach i wykorzystaniu porozmawiamy właśnie podczas cyklicznego spotkania z przewodnikiem w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Przewodnik – mgr inż. Ryszard Sawicki będzie czekał na wszystkich zainteresowanych od godz. 10.45 przy wejściu do Ogrodu (przy ul. Willowej). Rozpoczęcie spaceru o godz. 11.00. Czas trwania – około 2 godz.

Koszt udziału w wydarzeniu równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS - nie wnoszą dodatkowej opłaty.

Terminy kolejnych spotkań wyznaczać będzie przyroda i pogoda, dlatego wszystkich chętnych prosimy o śledzenie informacji na stronie: www.garden.umcs.pl 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE