Reklama

Reklama

KUL podpisał porozumienie o współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja

Opublikowano: 17 lutego 2021 07:51
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Fundacja Wolność i Demokracja podpisały w Warszawie porozumienie o współpracy. Dzięki temu mają być realizowane programy edukacyjne dla Polonii.

Reklama

W ramach tego będą realizować  multimedialne programy edukacyjne dla Polonii, w tym młodzieży oraz działania w zakresie doskonalenia i podnoszenia jakości kształcenia przez m.in. współorganizację konferencji, seminariów, szkoleń i studiów podyplomowych. W planach są też wspólne prace badawczo-rozwojowe, projekty naukowe, kulturalne i społeczne oraz wydawanie publikacji.
 
Podpisujący porozumienie ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL i Lilia Luboniewicz, prezes Fundacji podkreślali, że podpisany dokument formalizuje trwającą już od kilku lat współpracę w ramach projektów edukacyjnych dla Polonii oraz otwiera nowe możliwości działań związanych z kształceniem liderów mediów polonijnych w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL.
 
Fundacja działa w dwóch obszarach: pomocy Polakom na Wschodzie i wspierania przemian demokratycznych na terenach byłego Związku Sowieckiego. Realizuje projekty, których celem jest podtrzymywanie polskości na Wschodzie przez upowszechnianie znajomości języka polskiego, polskiej kultury i tradycji narodowych wśród Polaków na Kresach, wspomaganie rozwoju oświaty polskiej i wspierania polskich mediów.
 
To kolejne porozumienie, które KUL zawiera w celu nawiązania współpracy z partnerami zewnętrznymi na rzecz podejmowania wspólnych inicjatyw i projektów realizowanych przez Akademię Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL. W ostanim czasie uczelnia podpisała list intecyjny z Polską Fundacją Narodową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.