Reklama

Kto rozpoznaje oszusta?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja.gov

Kto rozpoznaje oszusta? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 tys. złotych chciał wyłudzić od mieszkańca Lublina podający się za funkcjonariusza mężczyzna. Oszust przekonywał starszego pana, by zlikwidował w banku konto w celu uchronienia pieniędzy przed złodziejami. Na szczęście lublinianin nie przekazał gotówki fałszywemu policjantowi udając się na komisariat. Policjanci sporządzili portret pamięciowy oszusta. Ktokolwiek rozpoznaje tego mężczyznę, proszony jest o kontakt z Policją.

Do próby wyłudzenia pieniędzy doszło 21 czerwca b.r. Do mieszkańca naszego miasta zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. W telefonicznej rozmowie przekonywał starszego pana, że środki pieniężne, które ma zgromadzone na lokacie w banku mogą być zagrożone i istnieje konieczność ich wybrania. Utrzymywał jednocześnie, że starszy pan ma uczestniczyć w akcji wymierzonej przeciwko oszustom. Fałszywy komisarz przekonał lublinianina by ten, udał się do banku i wybrał pieniądze.

Już pod bankiem w centrum miasta na starszego pana czekał „policjant”. Kiedy poprosił go o gotówkę, ten nabrał podejrzeń i stanowczo odmówił. Chwilę później lublinianin był już na komisariacie informując o wszystkim funkcjonariuszy.


Policjanci w oparciu o przekazane przez pokrzywdzonego informacje sporządzili portret pamięciowy sprawcy. Ktokolwiek rozpoznaje tego mężczyznę, proszony jest o kontakt z Komisariatem I Policji w Lublinie przy ul. Okopowej 2B pod nr tel. (81) 535 45 73.



Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE