Reklama

Koronawirus w II LO. Blisko 40 osób na kwarantannie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Koronawirus w II LO. Blisko 40 osób na kwarantannie - Zdjęcie główne

Koronawirus w II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Blisko 40 osób na kwarantannie | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości U jednego z uczniów II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ponad 30 uczniów i 8 nauczycieli objęto kwarantanną. Część uczniów uczy się teraz zdalnie.

U jednego z uczniów popularnego, lubelskiego liceum - II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z tego powodu podjęto od razu działania, a klasy 3g oraz chłopcy w klasach 3c i 3f będą uczyć się zdalnie. 

 

- W związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem u ucznia II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, kwarantanną objęto ponad 30 uczniów, tych uczęszczających do jednej klasy z chorym uczniem oraz uczniów innych klas, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt. Ponadto kwarantanną objęto 8 nauczycieli. Dyrekcja podjęła decyzję o wprowadzeniu pracy zdalnej do 14.09. dla  jednej klasy oraz podczas zajęć chłopców w innych dwóch 3 klasach - informuje Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, dodając, że wszystkie procedury przeprowadzono bardzo sprawnie. 

Sama dyrekcja szkoły nie wie o którego ucznia chodzi, ponieważ obowiązują przepisy RODO, czyli ochrona danych osobowych, a informacja o zakażonym uczniu była anonimowa, czyli taka jaką każdego dnia podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Lublinie. 

 

W podobmym trybie i z tego samego powodu uczą się już uczniowie Zespół Szkół nr 1 w Dęblinie, Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie, Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie, Zespołu Szkół w Horodle.  Do tej pory (stan na 8 września godz. 12.30) nie potwierdzono więcej zakażeń u uczniów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE