Reklama

Koronawirus w dwóch kolejnych liceach w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Koronawirus w dwóch kolejnych liceach w Lublinie - Zdjęcie główne

Koronawirus ogranicza funkcjonowanie dwóch kolejnych szkół w Lublinie | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelskie Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego oraz IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z koronawirusem SARS-CoV-2. Część uczniów musi przejść na nauczanie zdalne.

Zakażenia koronawirusem wykryto w dwóch szkołach w Lublinie. W środę, 9 września, poinformowano o zawieszeniu nauki stacjonarnej dla części uczniów Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego.

 

"Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1166 ze zmianami), po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie zawiesza się, w okresie od dnia 10 września 2020 r. do dnia 20 września 2020 r., zajęcia uczniów klasy IIIA i IIIB LO. W okresie zawieszenia lekcje wyżej wymienionych klas będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Pozostałe klasy liceum uczęszczają na zajęcia do szkoły zgodnie z obowiązującym planem zajęć" - czytamy w komunikacie podpisanym przez dyrekcję i opublikowanym na stronie internetowej szkoły.

 

W czwartek, 10 września, o zawieszeniu zajęć dla cześci uczniów poinformowali przedstawiciele IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

 

 

"Na podstawie par. 18 ust. 2a i 2c rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r. poz. 1166 ze zmianami), po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie oraz zgody organu prowadzącego, zawieszam w okresie od 10 do 18 września 2020 r. zajęcia wszystkich uczniów klasy 3D oraz zajęcia grupy chłopców w klasie 3G" - napisał Radosław Borzęcki, dyrektor szkoły, na oficjalnej stronie internetowej placówki.

 

To już kolejne przypadki wykrycia zakażeń wśród uczniów lubelskich szkół. Informowaliśmy 9 września o częściowym zawieszeniu nauki stacjonarnej w Prywatnym Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE