Reklama

Koronawirus sparaliżował sądy w regionie

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus sparaliżował sądy w regionie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Apelacyjny i Sąd Okręgowy w Lublinie odwołały wszystkie rozprawy, które miały się odbyć do końca marca. Do tego samego działania zobowiązane zostały podległe im sądy rejonowe.

Tylko w pilnych sprawach
Prezes Sądu Apelacyjnego w Lublinie odwołał w czwartek wszystkie rozprawy do końca marca. Decyzja nie obejmuje jedynie "spraw pilnych", weszła ona w życie w dniu jej podjęcia.
"Odwołuje się terminy sesji sądowych w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie w okresie od dnia 13 marca 2020 r. do dnia 31 marca 2020 r. z wyłączeniem spraw pilnych, które zostaną wskazane w odrębnym zarządzeniu" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej Sądu.
Jednocześnie zobowiązano prezesów sądów okręgowych i rejonowych apelacji lubelskiej do niezwłocznego wydania takich zarządzeń, jak to prezesa SA w Lublinie. Jeżeli osoba wezwana do sądu na rozprawę mogła w ostatnim czasie mieć kontakt z koronawirusem, powinna przekazać taką informację do właściwego sądu. "W sytuacji powzięcia wiadomości, że osoba wezwana na rozprawę (np. strona postępowania, pełnomocnik, obrońca, świadek), wróciła z kraju/rejonu uznanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego jako szczególnie niebezpieczny i podatny na zakażenie koronawirusem lub miała kontakt z osobą, u której stwierdzono zarażenie koronawirusem prosimy o niezwłoczne przekazanie tej informacji, telefonicznie bądź drogą mailową, Kierownikowi Sekretariatu Wydziału właściwego ze względu na zarejestrowanie sprawy" - napisano w komunikacie.
Zawieszone do odwołania zostały też praktyki studenckie w Sądzie Okręgowym w Lublinie oraz sądach rejonowych w okręgu.

Sąd całkowicie zamknięty
Z działania całkowicie wyłączony został Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim. Wszystko dlatego, że osoba zarażona wirusem jest pracownikiem tej jednostki. "W związku z zachorowaniem na Covid 19  pracownika Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim, decyzją  Powiatowego Inspektora Sanitarnego placówka  została zamknięta do 24 marca. Zarządzono również obowiązkową kwarantannę pracowników. 38 osób pozostaje pod opieką epidemiologów. Wszystkie sprawy do Sądu Rejonowego, w tym korespondencję, należy kierować do Sądu Okręgowego w Zamościu" - informuje Ministerstwo Sprawiedliwości. 
Swoje rozprawy i inne posiedzenia jawne do 31 marca odwołał także Sąd Najwyższy. Przesunięto też z 17 na 31 marca zgromadzenie ogólne sędziów, na którym miał zostać wybrany nowy prezes Sądu Najwyższego.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE