Reklama

Konwent trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lubelski Urząd Wojewódzki

Konwent trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zacieśnienie współpracy pomiędzy województwami, określenie wspólnych kierunków działań i priorytetów w ich realizacji to główne zagadnienia poruszone podczas pierwszego spotkania w ramach Konwentu Wojewodów trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Spotkanie było ważne w kontekście planowanych w najbliższym czasie przedsięwzięć i związanych z nimi ewentualnych zagrożeń. Wojewodowie rozmawiali na temat stanu przygotowań i przebiegu Światowych Dni Młodzieży, ochrony przeciwpowodziowej, a także rozbudowy infrastruktury drogowej wspólnej dla trzech województw.

Innym istotnym zagadnieniem poruszonym na spotkaniu przez wojewodę świętokrzyskiego była kwestia nowej perspektywy finansowej i zadań, których realizatorami będą wojewodowie. Wicewojewoda podkarpacki zwrócił uwagę, że ze względu na afrykański pomór świń oraz w związku z organizacją kilku wydarzeń masowych istnieje potrzeba podjęcia działań ograniczających przepływ żywności z terytorium innych państw ościennych.

Pierwsze z cyklu spotkanie wojewodów ma rozpocząć długofalową kooperację między województwami. W rozmowach uczestniczyli, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE