Reklama

Konwent Powiatów Województwa obradował u Wojewody

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lubelski Urząd Wojewódzki

Konwent Powiatów Województwa obradował u Wojewody - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę 6 kwietnia w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbył się Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego. W spotkaniu tradycyjnie udział wzięli Starostowie z naszego województwa ze Starostą Lubelskim Pawłem Pikulą na czele oraz Wojewoda i Wicewojewoda Lubelski.

Podczas Konwentu rozmawiano m.in. o stanie prac nad Regionalną Mapą Potrzeb Zdrowotnych, które idą zgodnie z planem i zostaną ukończone najprawdopodobniej pod koniec czerwca br. Taki dokument jest niezbędny w procesie pozyskiwania unijnych środków finansowych na wydatki związane ze służbą zdrowia.

W trakcie spotkania padła również zapowiedź kontynuacji Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 oraz przedstawione zostały informacje dotyczące programów: przeciwdziałania i usuwania skutków zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych oraz likwidacji osuwisk i ochrony wąwozów lessowych przed erozją. Do istotnych kwestii poruszanych podczas Konwentu zaliczyć należy również finansowanie zadań z zakresu administracji rządowej w roku bieżącym i w przyszłości.

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek zapowiedział kontynuację spotkań ze Starostami. Postawił nacisk na rozwój infrastruktury drogowej, w powiatach i gminach, czy też program dotyczący usuwania skutków klęsk żywiołowych. Zobowiązał się również do opracowania mapy potrzeb zdrowotnych, które jest szczególnie istotne dla powiatów.

Musimy pamiętać, że w każdym z powiatów funkcjonuje szpital, w związku z czym tu jest płaszczyzna do rozmowy, refleksji i do zgłaszania wniosków przez starostów do wojewody lubelskiego, tak aby ten mógł je przekazać do centrali, z zamiarem jak najszybszego ich rozwiązania
- powiedział Przemysław Czarnek

Spotkania starostów u wojewody mają odbywać się co najmniej raz na kwartał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE