Reklama

Reklama

Konkurs „Lider Innowacji 2020” na Lubelszczyźnie rozstrzygnięty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Konkurs „Lider Innowacji 2020” na Lubelszczyźnie rozstrzygnięty - Zdjęcie główne

Konkurs „Lider Innowacji 2020” na Lubelszczyźnie rozstrzygnięty | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze województwa lubelskiego ogłosiły wyniki IV edycji konkursu „Lider Innowacji 2020”. Zwycięzcy zostali wybrani z dwunastki nominowanych. Przyznano też nagrodę specjalną.

Reklama

"Lider Innowacji 2020"

 

Celem konkursu "Lider Innowacji 2020" jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Wśród nagrodzonych znalazły się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które łączą nowoczesne rozwiązania, skuteczne wykorzystywanie unijnego wsparcia i działalność na terenie województwa. Konkurs organizowany był w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wyróżnienia przyznane zostały w czterech kategoriach, zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami województwa lubelskiego: biogospodarka, medycyna i zdrowie, informatyka i automatyka oraz energetyka niskoemisyjna.

 

- Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom oraz nominowanym. Jestem przekonany, że także w kolejnej perspektywie finansowej będziecie Państwo skutecznie sięgać po środki europejskie, na czym skorzystają nie tylko wasze firmy, ale także cały region - mówił Jarosław Stawiarski, marszałek Województwo Lubelskiego.

 

Dwunastka finalistów

 

Tegoroczna formuła konkursu została zmieniona. Finalistów nominowała kapituła konkursu, a o wyborze finalistów decydowały kryteria, tj.: wpływ firmy na rozpoznawalność województwa, poziom innowacyjności i konkurencyjności oraz wzrost zatrudnienia poprzez realizację unijnego projektu. Przy wyborze kierowano się także poszukiwaniem przedsiębiorstwa z tradycjami.

 

Do finału nominowano dwanaście firm. W kategorii Biogospodarka: JG GROUP Sp. z o.o.; Antex II Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Handlowe „Krautex” Bogusław Domański. W kategorii Medycyna i Zdrowie: BIOMAXIMA SA; FIZJOMED Anna Świtała; GABI-BIS Iwona Szymaniak-Rokita, Sławomir Rokita, Wojciech Dzioba, Piotr Bielecki s.c. W kategorii Informatyka i Automatyka: AUTO-KOMPLET II Grzegorz Piłat; Sigma SA; STAL-BUD Wiesław Nastaj. W kategorii Energetyka niskoemisyjna: „B4 BARTECKI” spółka komandytowa; Browar Jagiełło Sp.j.; Jacek Zabandżała – Serwis Samochodowy BOSH.

 

Laureaci konkursu

 

Zwycięzców konkursu wybrali Internauci, glosując od 5 do 16 października za pośrednictwem Facebooka na profilu Lubelskie Fundusze Europejskie. Zwycięzcy IV edycji konkursu Lider Innowacji to:

 

1.W kategorii Biogospodarka: Antex II Sp. z o.o. za projekt „Uruchomienie produkcji innowacyjnej mieszanki drogowej”.

 

2. W kategorii Medycyna i Zdrowie: FIZJOMED Anna Świtała za projekt „Utworzenie ośrodka rehabilitacji osób z zespołami bólowymi barku w oparciu o metodę Dosage Therapy Concept”.

 

3. W kategorii Informatyka i Automatyka: STAL-BUD Wiesław Nastaj za projekt „Udoskonalenie procesu produkcyjnego oraz dywersyfikacja oferty jako rezultat wdrożenia wyników prac B+R w STAL-BUD Wiesław Nastaj”.

 

4. W kategorii Energetyka niskoemisyjna: „B4 BARTECKI” spółka komandytowa za „Projekt przebudowy i rozbudowy hotelu Laureat wraz z miejscami postojowymi, infrastrukturą techniczną i towarzyszącą”.

 

"Lider Liderów 2020"

 

Ostatnim etapem konkursu było przyznanie nagrody specjalnej "Lider Liderów 2020". Kapituła konkursowa zwycięzcę wybrała spośród siedemnastu laureatów dotychczasowych edycji konkursu. Liderem Liderów została firma Pro-Project Henryk Kartaszyński za projekt „Rozwój PRO-PROJECT poprzez uruchomienie produkcji innowacyjnego fantomu Pro-CT mk II do kontroli jakości aparatów tomograficznych”.  Służy on do kontroli jakości urządzeń diagnostycznych stosowanych w tomografii komputerowej. Dzięki takim produktom Pro-Project dostarcza zmieniające życie rozwiązania, które poprawiają jakość w branży wyrobów medycznych, dając pacjentom i profesjonalistom pewność prawidłowej diagnostyki. Czyli, dla przykładu, daje pewność, że mammograf nie przegapi małego nowotworu piersi. Pro-Project jest jedynym w Polsce przedsiębiorstwem, które produkuje przyrządy do testowania aparatury diagnostycznej wykorzystywanej w stomatologii, radiografii, fluoroskopii, angiografii, mammografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, medycynie nuklearnej, ultrasonografii i radioterapii.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE