Reklama

Konkurs "Ekozbiórka" - nowe zasady od kwietnia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Konkurs "Ekozbiórka" - nowe zasady od kwietnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Lublin informuje o konkursie 'Ekozbiórka' dla osób zbierających i utylizujących opakowania plastikowe i aluminiowe. Pula nagród to 20 tysięcy złotych"

Mieszkańcy Lublina, którzy zbierają i utylizują zużyte opakowania plastikowe PET oraz puszki aluminiowe po napojach mogą wziąć udział w konkursie "Ekozbiórka". Na nagrody przeznaczono łącznie 20 tys. zł. Od kwietnia zmieniają się zasady konkursu, który teraz będzie składał się z dwóch etapów. 

Każdy, kto chce przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów plastikowych i aluminiowych, trafiających na składowisko, może skorzystać z jednego z miejskich automatów ustawionych przy wejściu do galerii handlowych E.Leclerc przy ul. Zana i ul. Turystycznej i wziąć udział w konkursie. Całość składa się z dwóch etapów.

Etap pierwszy - od kwietnia do końca listopada – polega na zbieraniu przez indywidualnych mieszkańców Lublina punktów, które można uzyskać w ramach zbiórki i utylizacji zużytych opakowań w jednym z automatów. Do 7 grudnia do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin należy dostarczyć zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie, którego wzór dostępny jest na stronie www.ekoedu.lublin.eu

Etap drugi – grudzień – zaproszone zostaną osoby, które zgromadzą największą liczbę punktów za selektywną zbiórkę zużytych opakowań. W drugim etapie uczestnicy zmierzą się z różnymi zadaniami dla dwóch grup wiekowych.

Zadaniem konkursowym dla osób do 18. roku życia będzie dostarczenie na uroczystość finałową prac plastycznych związanych z obowiązującymi na terenie Miasta Lublin zasadami selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Uczestnicy konkursu powyżej 18. roku życia będą musieli odpowiedzieć na pytania związane z treścią prezentowanych podczas finału filmików o tematyce EKO.

Osoby, które wykonają zgodne z tematem prace plastyczne i osoby, które trafnie odpowiedzą na pytania zostaną nagrodzone. Konkurs realizowany jest przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin w ramach "Programu edukacji ekologicznej Miasta Lublin na 2016 rok." przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Partnerem konkursu i fundatorem części nagród jest E.Leclerc, który włącza się w różne proekologiczne inicjatywy organizowane przez miasto. 

Szczegółowe informacje o konkursie znajdą Państwo na stronie internetowej www.ekoedu.lublin.eu 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE