Reklama

Konflikt między naszymi szkołami!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Konflikt między naszymi szkołami! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Konflikt chełmskich szkół. I LO i II LO prowadzą już otwartą rywalizację.


Mieszkańcy Chełma wiedzą nie od dziś, że I LO i II LO rywalizują ze sobą od wielu lat. Rankingi zdawalności matury, średnich ocen, olimpiady, czy zawody sportowe. Teraz dwie szkoły przeszły najśmielsze oczekiwania, rozpoczęła się walka słowna.

Informację podał TVN24, sprawę opisał Super Tydzień Chełmski, a wszystko podsumował Kurier Lubelski. Możemy zobaczyć tytuły artykułów tj. „Afera w II LO w Chełmie. Nauczyciele wyśmiewali ucznia z powodu koloru jego skóry?”czy „Niewybredne żarty nauczycieli”. Chełmska gazeta opisała, że dwójka nauczycieli z II LO rzekomo uczyniła niestosowne żarty w kierunku ucznia z I LO, który towarzyszył dziewczynie na próbie poloneza w jej szkole, czyli w II LO. Uczeń poczuł się dotknięty żartami i zgłosił się do dyrektorki swojej szkoły. Teresa Kiwińska, dyrektor I LO, opisała wydarzenie telewizji TVN24: - Przyszedł on na próbę poloneza do II LO, ponieważ tam uczy się jego koleżanka. Został tam ośmieszony z powodu innego wyglądu i koloru skóry - opisywała kobieta. Dyrektorka nie podała jednak jakie słowa zostały skierowane do ucznia, mówiła tylko, że poszkodowany wraz ze swoją mamą zgłosili się do niej z tą sprawę.- Jest nam trudno uwierzyć w to, że dorośli ludzie mogą tego typu słowa wypowiedzieć - podkreśliła dyrektor i dodała, że ośmieszające komentarze pod adresem ucznia o innym kolorze skóry "nie przystoją żadnemu człowiekowi, tym bardziej pedagogowi".

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, skoro do całego zajścia doszło na terenie II LO, to w jakim celu sytuacja została zgłoszona dyrektorce I LO, skoro jakby nie patrzeć tej osoby to nie dotyczy.

Tego samego dnia I LO na Fecebook’u umieściło post, w którym wyrażono sprzeciw wobec powyższego zachowania nauczycieli:Wystarczyło kilka godzin, a powstała „fala” komentarzy. Głosy są podzielone, jedni są obojętni, inni bronią nauczycieli, a niektórzy podzielają opinię oświadczenia komentując, że nauczycielom nie przystoi żartować. Są także komentarze osób, myślących rozważnie w danej sytuacji:
Dzisiaj II LO odniosło się do całego zdarzenia, na Facebooku’u napisali oświadczenie, w którym proszą o zaprzestanie eskalowania konfliktu i wszczynania dyskusji na forach internetowych.Delegatura Kuratorium Oświaty w Chełmie wyjaśnia całe zajście.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE