Reklama

Koncert OLDBREAKOUT w Chatce Żaka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internet

Koncert OLDBREAKOUT w Chatce Żaka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 kwietnia br. w Akademickim Centrum Kultury UMCS ?Chatka Żaka? (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się najważniejsze wydarzenie tegorocznej edycji LUBLIN BLUES SESSION ? koncert grupy OLDBREAKOUT. Zespół tworzą byli muzycy legendarnych grup Blackout i Breakout z lat 1968-82. Przed koncertem odbędzie się spotkanie z Bogdanem Loeblem ? autorem tekstów z repertuaru zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy.

Na wydarzenie (spotkanie + koncert) obowiązują bilety wstępu (do nabycia od czwartku - 17.03. w Chatce Żaka): 35 zł – bilet normalny lub 20 zł – bilet ulgowy (przysługuje studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji)

BOGDAN LOEBL to poeta, prozaik, publicysta, autor słuchowisk radiowych oraz bluesów i pieśni. Ma w dorobku kilkanaście tomików wierszy, 2 zbiory opowiadań i 14 powieści. W 1965 roku napisał pierwszy tekst wykonany na scenie, było to „Boję się psa”. Od tego czasu napisał kilkaset ponadczasowych bluesów i pieśni, początkowo tylko do muzyki Tadeusza Nalepy (m.in. „Anna”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Co stało się kwiatom”, „Rzeka dzieciństwa”, „Modlitwa”) a śpiewanych także przez Stana Borysa i Mirę Kubasińską.http://loebl.nazwa.pl/instalator/wordpress/     
 
OLDBREAKOUT to zespół złożony z byłych muzyków legendarnych zespołów Blackout i Breakout z lat 1968¬-82. We wrześniu 2014r. ukazała się pierwsza płyta reaktywowanego zespołu zatytułowana \"Za głosem bluesa idź\". Formację OLDBREAKOUT tworzą współzałożyciele zespołu: Krzysztof Dłutowski – klawisze; i jeden z najlepszych polskich bluesmanów harmonijkarzy – Tadeusz Trzciński, a także były basista grupy Zbigniew Wypych. Skład uzupełniają: Dariusz Samoraj – gitara i Vlodi Tafel – perkusja. Nowym wokalistą grupy jest śląski bluesman – Kazimierz Pabiasz. W programie koncertu stare utwory BREAKOUT, jak i te z najnowszej płyty.

Lublin Blues Session to projekt muzyczny o charakterze edukacyjno-artystycznym realizowany cyklicznie od 2011 roku. Organizatorem Lublin Blues Session jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerami tegorocznej edycji są: Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, Dom Kultury LSM i Cafe Ramzes. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Informacje o projekcie:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE