Reklama

Reklama

Kolejny dzień Strajku Kobiet w Lublinie. Dziś pod hasłem "Złóżmy kwiaty na grobie PiSu!"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: JN

Kolejny dzień Strajku Kobiet w Lublinie. Dziś pod hasłem "Złóżmy kwiaty na grobie PiSu!" - Zdjęcie główne

W piątek odbył się marsz "Rewolucja pod gwiazdami", dzisiaj marsz "Złóżmy kwiaty na grobie PiSu!" | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (1 listopada) na 17.00 planowana jest kolejna manifestacja przeciwników zakazu aborcji. Tym razem akcja zatytułowana jest "Złóżmy kwiaty na grobie PiSu!". Organizatorzy zachęcają do przyniesienia kwiatów i zniczy.

Reklama

Nie ustają protesty po orzeczeniu zdominowanego przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość, Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z polską Konstytucją. Od poand tygodnia w całym kraju odbywają się manifestacje przeciwników orzeczenia. Najbliższa manifestacja w Lublinie odbędzie się dzisiaj pod hasłem "Złóżmy kwiaty na grobie PiSu!". Organizatorzy nie bez przyczyny zachęcają do złożenia kwiatów. 

 

 

Ma to związek z tym, że w piątek (30 października) premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem cmentarze na terenie kraju będą zamknięte w dniach 31 października - 2 listopada. Oznacza to, że nekropolie nie będą dostępne w uroczystość Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Okres Wszystkich Świętych jest również ważny dla pzredsiębiorców, którzy zajmują się handlem kwiatami czy zniczami, bo to wtedy mogą odnotować największe zyski. Do tego już na długo przed świętami zaczynają gromadzić towar. 

 

Na informację o zamknięciu cmentarzy zareagowali protestujący, tym samym chcąc pomóc przedsiebiorcom, którzy odnotują w tym roku duże straty.

 
- Sprzedawcy kwiatów i zniczy zostali sami sobie. Miesiące odkładania pieniędzy na zatowarowanie zniczy czy zakup/wyhodowanie kwiatów na ten jeden dzień Wszystkich Świętych w całym roku, który przynosi największe zyski, szlag trafił. Tysiące ludzi w całej Polsce w ten weekend całkowicie zbankrutuje popadając przy tym w spore długi - informuje Oólnopolski Strajk Kobiet
 

Zdaniem OSK zamknięcie cmentarzy to kolejny uszyty na ostatnią chwilę absurd i pogrążająca kolejną grupę społeczną decyzja. Dlatego organizatorzy apelują o pomoc dla przedsiębiorców - Wyjdźmy z domu (nie ma lockdown'u), odwiedźmy okolice najbliższych nam cmentarzy i jeżeli będzie to możliwe zakupmy chociaż symbolicznie znicza, wieniec czy doniczkę chryzantem.

 

 

Lubelska manifestacja zacznie sie na Placu Litewskim. Potem uczestnicy przejdą deptakiem na ul. Królewską pod biuro Prawa i Sprawiedliwości, gdzie planują złożyć kwiaty, wieńce i symbolicznie zapalić znicze, jak zaznaczają "na grobie PiSu". - Zapraszamy do współpracy kwiaciarnie z Lublina i okolic! Rozumiemy, że znaleźliście się obecnie w trudnej sytuacji. Odezwijcie się proszę na priv, jeśli możemy sobie wspólnie pomóc. - zachęcają organizatorzy w wydarzeniu na Facebooku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE