Reklama

Klaster Lubelska Medycyna z prestiżową odznaką

Opublikowano: czw, 5 maj 2016 13:30
Autor: | Zdjęcie: Internet

Klaster Lubelska Medycyna z prestiżową odznaką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klaster Lubelska Medycyna - Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych, którego koordynatorami są Miasto Lublin i Uniwersytet Medyczny w Lublinie otrzymał prawo do do posługiwania się odznaką "Cluster Management Excellence Label Bronze - Striving for Cluster Excellence". Po przeprowadzeniu oceny zarządzania klastrem, zgodnie z metodologią ESCA (European Secretariat for Cluster Analysis) przez upoważniony do przeprowadzenia oceny podmiot VDI/VDE Innovation+ Technik Gmbh z siedzibą w Berlinie.

Działalność i odznaka ESCA jest dobrze rozpoznawalna w środowisku klastrowym na całym świecie. Odznaka jest często wymagana w konkursach na finansowanie klastrów i w ocenie klastrów (między innymi w konkursie o status Krajowego Klastra Kluczowego).

Klaster Lubelska Medycyna otrzymał prawo do posługiwania się przyznanym certyfikatem i odznaką w celach marketingowych przez okres dwóch lat.

ESCA bazując na sieci międzynarodowych ekspertów rozwinęła metodologię benchmarkingu klastrów z udziałem menadżerów klastrów i decydentów politycznych z całej Europy. Od 2008 roku ocenie zgodnie z tą metodologią poddano 800 organizacji klastrowych. ESCA jest również powiązana z inicjatywą ECEI (European Clusters Excellence Initiative), inicjatywą mającą na celu doskonalenie umiejętności menadżerskich oraz rozwój narzędzi niezbędnych dla profesjonalnego zarządzania klastrami.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE