Reklama

Kiedy ruszy kolejny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Kiedy ruszy kolejny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (21 marca) ruszy kolejny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców będzie 911 rowerów i 93 stacje. Zasady funkcjonowania nie zmienią się w stosunku do lat poprzednich.

– Miasto Lublin sukcesywnie rozbudowuje i uzupełnia sieć rowerową. Obecnie w naszym mieście znajduje się ok. 170 km dróg i pasów rowerowych. Infrastruktura rowerowa ważna jest ze względu na metropolitalny charakter Lublina. W roku 2019 powstało nowych lub zostało przebudowanych ok. 19 km dróg i pasów rowerowych. Lubelski Rower Miejski jest usługą świadczoną na rzecz mieszkańców. Trwają prace nad koncepcją funkcjonowania LRM w kolejnych latach. Rozważana jest m. in. rozbudowa obecnego systemu, wprowadzenie rowerów bezstacyjnych czy towarowych, przy czym obserwujemy doświadczenia innych miast w tym zakresie. Wypracowaną koncepcję poddamy przed wprowadzeniem konsultacjom społecznym – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.


Firma  Nextbike podała informację, że w tamtym roku lublinianie skorzystali z rowerów aż 658,7 tysięcy razy. Liczba użytkowników z kolei powiększyła się o ponad 16,8 tysiąca.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE