Reklama

Kadrowe porządki burmistrza Radzynia

Opublikowano: śr, 29 lip 2015 02:00
Autor: | Zdjęcie: UM Radzyń Podlaski

Kadrowe porządki burmistrza Radzynia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Swoje stanowiska ostatnio stracili dyrektor MOSiR oraz prezes PEC. Będą kolejne zmiany?

Z dniem 27 lipca z funkcji dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim został odwołany Grzegorz Szram. Do momentu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko szefa MOSiR-u p.o. dyrektora będzie Agnieszka Włoszek.


Powodem odwołania, jak wyjaśnia burmistrz Miasta Radzyń Jerzy Rębek, były wyniki kontroli, przeprowadzonej w MOSIR przez audytora zewnętrznego.


Sprawozdanie z kontroli w sposób jednoznaczny wykazało liczne nieprawidłowości, wynikające z błędów i zaniedbań, jakie wystąpiły w procesie zarządzania tą jednostką miejską. Odwołanie dotychczasowego dyrektora było w tej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem – motywuje swą decyzję burmistrz Jerzy Rębek.


Z kolei Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej również 27 lipca podjęła decyzję o zmianie na stanowisku prezesa spółki. Dotychczasowy prezes Ryszard Puchala został odwołany, a na jego miejsce został powołany Jerzy Woźniak.


Nowy prezes był wiceburmistrzem miasta w latach 90., ostatnio pracował jako nauczyciel przedmiotów zawodowych: ekonomii i przedsiębiorczości w Zespole Szkół w Woli Osowińskiej.


Korzystając z uprawnień właścicielskich, podjąłem decyzję o rekomendowaniu Jerzego Woźniaka, a Rada Nadzorcza większością głosów przychyliła się do mojej rekomendacji – wyjaśnia burmistrz Jerzy Rębek.


Ryszard Puchala pozostanie w PEC, będzie tam pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych.


za UM Radzyń PodlaskiUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE