Reklama

Jutro na Placu Litewskim odbędzie się zgromadzenie „Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem”

Opublikowano: ndz, 28 lip 2019 17:24
Autor: | Zdjęcie: user:theodoranian/wikimedia

Jutro na Placu Litewskim odbędzie się zgromadzenie „Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 lipca bieżącego roku o godzinie o 18:00 na Placu Litewskim w Lubinie odbędzie się zgromadzenie "Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem". Organizowane wydarzenie możemy uznać, jako reakcję na incydenty z Marszu Równości w Białymstoku.

Podczas wspomnianego marszu wiele jego uczestników było celem agresji werbalnej, jak i fizycznej. W geście solidarności w najbliższy poniedziałek na Placu Litewskim o godzinie 18:00 z gromadzą się osoby popierające to wydarzenie. Oczywiście należy spodziewać się również osób, które zdecydowanie nie zgadzają się z organizacją zgromadzenia.


Osoby LGBT spotykają się z przejawami agresji słownej i fizycznej, doświadczają nietolerancji w codziennym życiu. Podczas Marszu Równości w Białymstoku doszło do niespotykanej eskalacji tych doświadczeń. Kolejnym aktem dyskryminacji była naklejka rozpowszechniana z Gazetą Polską, przypominająca najgorsze w historii współczesnej czasy faszyzmu – możemy usłyszeć od jednej z organizatorek.  


W organizację wydarzenia zaangażowana jest organizacja Marsz Równości w Lublinie, Lubelska Koalicja na Rzecz Kobiet, KOD Region Lubelski, Polska Partia Socjalistyczna Lublin oraz Razem Lubelskie.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE