Reklama

Joanna Reczek-Szwed nominowana do nagrody Kryształki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Joanna Reczek-Szwed nominowana do nagrody Kryształki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Joanna Reczek-Szwed, prezeska Fundacja Sztukmistrze znalazła się w gronie pięciu nominowanych do przyznawanej przez magazyn Zwierciadło nagrody Kryształki Zwierciadła 2016 za ?społeczne zaangażowanie i popularyzację sztuki nowego cyrku w Polsce?. O wygranej decyduje smsowe głosowanie czytelników. Przyznanie nagród odbędzie się 6 czerwca w Warszawie.

Nagroda jest przyznawana m.in. artystom, naukowcom czy działaczom społecznym, którzy mimo młodego wieku mają już na swoim koncie imponujące sukcesy.  

Joanna Reczek-Szwed należy do inicjatorów środowiska Nowego Cyrku w Lublinie i jest jednym z założycieli Fundacji Sztukmistrze, gdzie pełni rolę prezesa zarządu. Była koordynatorką 35. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej, największego na świecie festiwalu sztuki Nowego Cyrku, który miał miejsce w Lublinie w 2012 roku. Organizuje wymiany międzynarodowe, a także ogólnopolskie i lokalne projekty z zakresu Nowego Cyrku. Jest inicjatorką m.in. takich wydarzeń jak Variete Fundacji Sztukmistrze w Radiu Lublin, ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje, czy konkursu dla uzdolnionych studentów lubelskich uczelni „Open Stage”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2013 roku otrzymała nagrodę „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” w kategorii Animator Kultury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE