Reklama

JA JESTEM – relacja wideo z koncertu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

JA JESTEM – relacja wideo z koncertu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 26 lutego w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur odbył się wyjątkowy koncert, zorganizowany dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, z okazji jubileuszu 100-lecia uczelni.

26 lutego w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur odbył się wyjątkowy koncert, zorganizowany dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, z okazji jubileuszu 100-lecia uczelni. Na scenie wystąpili: Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam Woroniwicz, Wojciech Malajkat oraz Miłogost Reczek.Artyści zaprezentowali interpretację fragmentów Pisma Świętego od Księgi Rodzaju aż po Apokalipsę św. Jana. Akompaniamentowała 40-osobowa Orkiestra Trybunału Koronnego. Na scenie pojawił się też Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który wykonał Psalm 139. Reżyserem wydarzenia był aktor – Krzysztof Czeczot.

- Mam poczucie, że to będzie fantastyczny wieczór. Będzie połaczenie kilku dziedzin sztuki: słuchowisko radiowe z muzyką klasyczną graną na żywo, muzyką filmową. Będzie człowiek żywy, czyli aktor, który wystąpi, efekty dźwiękowe, które wykorzystaliśmy w Biblii Audio superprodukcji, no i co najważniejsze będzie wspaniały jubileusz KULu – mówił przed koncertem Krzysztof Czeczot.Koncert był jednocześnie zwieńczeniem projektu BIBLIA AUDIO superprodukcja. Przez ostatnie trzy lata trwały pracę nad pierwszym nagraniem Biblii w języku polskim. Całe słuchowisko trwa aż 113 godzin. Jednym z partnerów superprodukcji był KUL. W grudniu 2016 roku na lubelskiej uczelni zrealizowano część nagrań. Słuchowisko jest dostępne online na stronie www.bibliaaudio.pl.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z niesamowitego koncertu jubileuszowego.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE