Reklama

IV Lubelskie Dni Promujące Zdrowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

IV Lubelskie Dni Promujące Zdrowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubelskie Dni Promujące Zdrowie odbędą się w tym roku w dniach 31 maja ? 2 czerwca 2016 r. już po raz czwarty. Trzy dni obchodów będą połączeniem konferencji naukowo - szkoleniowej, festynu rodzinnego oraz rodzinnego przejazdu rowerowego.

W programie znajdziemy bogatą ofertę bezpłatnych konsultacji w placówkach medycznych na terenie całego Lublina. Wykonanie badań i umówienie się na konsultacje możliwe będzie przez wszystkie dni trwania obchodów. 

Organizatorami są Urząd Miasta Lublin, Uniwersytet Medyczny - Wydział Nauk o Zdrowiu Katedra i Zakład Zdrowia Publicznego oraz Lubelska Medycyna - Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych.


Rodzinny Festyn Zdrowotny

W dniu 31 maja (wtorek) w godz. 14:00 - 19:00 na Placu im. Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury odbędzie się Rodzinny Festyn Zdrowotny. Będzie to impreza plenerowa dla mieszkańców miasta, a zwłaszcza dla dzieci, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Festyn będzie okazją do dobrej zabawy nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. pokazy zumby, fitcross, karate, konkursy dla dzieci i dla dorosłych, zajęcia plastyczne, bańki mydlane, pokazy i nauka jazdy na monocyklu oraz inne gry i zabawy z nagrodami.

Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej przy parkingu CK przeprowadzą akcję znakowania rowerów. W trakcie Festynu będzie także możliwość uzyskania bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych i kosmetycznych oraz spróbowania zdrowej żywności. Dzięki podmiotom medycznym, firmom z branży sportowej i spożywczej, uczelniom i różnego rodzaju organizacjom działającym na terenie Miasta Lublin udało się przygotować bardzo bogatą ofertę.

Rodzinny przejazd rowerowy

Również we wtorek (31 maja) na godzinę 18:00 zaplanowany jest rodzinny przejazd rowerowy promujący Program „Rodzina Trzy Plus”. W przejeździe mogą wziąć udział rodzice lub pełnoletni opiekunowie mający pod swoją opieką, co najmniej jedno dziecko w wieku do 18 roku życia. Każdy uczestnik biorący udział w przejeździe powinien posiadać sprawny technicznie i wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami rower. Start przejazdu planowany jest z parkingu Centrum Kultury (od ul. Hempla).

Trasa przejazdu: parking przy CK – Hempla/Kołłątaja - 3-go Maja - Dolna 3-go Maja - Solidarności - Tysiąclecia - Plac Zamkowy - Tysiąclecia - Unii Lubelskiej - Zamojska - Bernardyńska - Narutowicza - Okopowa -Hempla - parking przy CK. Mapka przejazdu w załączeniu jako zdjęcie. Przejazd potrwa ok. 1 godziny.

Udział w przejeździe wymaga wcześniejszego telefonicznego zgłoszenia do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin pod nr tel. 81 466 34 42, w dniach od 29 do 24 maja 2016 r. w godzinach 9.00 – 14.00. Liczba uczestników w przejeździe jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Minimum pół godziny przed startem wszystkie zgłoszone osoby obowiązane są zgłosić się do punktu rejestracyjnego celem potwierdzenia uczestnictwa (namiot Programu „Rodzina Trzy Plus” przy parkingu CK). Po dotarciu do mety dla każdego uczestnika przejazdu przewidziane są upominki. m.in. komplet oświetlenia rowerowego, bidon.

Uczestnictwo w przejeździe będzie także okazją do skorzystania z serwisu rowerowego oraz do oznakowania pojazdu. Przypominamy, aby oznakować rower należy okazać dowód osobisty, fakturę zakupu roweru lub paragon i kartę gwarancyjną.

Konferencja „Nadwaga i otyłość. Trening zdrowia”

W dniach 1-2 czerwca (środa-czwartek) w Collegium Universum ul. Chodźki 1 Uniwersytetu Medycznego odbędzie się IV Konferencja Naukowo Szkoleniowa pt.:„Nadwaga i otyłość. Trening zdrowia” poświęcona różnym aspektom zdrowia publicznego w kontekście chorób cywilizacyjnych związanych z nadwagą i otyłością. Poza prelekcjami zaplanowane zostały także warsztaty doradztwa zdrowotnego. Sesje plenarne rozpoczynają się o godzinie 10.00. Organizatorem jest Katedra Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dodatkowe informacje znajdują się poniżej oraz na stronie www.umlub.pl

Szczegółowe informacje na temat obchodów IV Lubelskich Dni Promujących Zdrowie znajdują pod adresami: www.lublin.eu/mieszkancy/zdrowie, www.trzyplus.lublin.eu, www.rowery.lublin.eu, www.umlub.pl, www.medycyna.lublin.eu oraz na stronach internetowych współorganizatorów.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE