- Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję zgłębić szeroki zakres tematów, obejmujący m.in. ewakuację ludności, przygotowanie i zabezpieczenie schronień w sytuacjach zagrożenia, zachowania w przypadku katastrof budowlanych, zagrożenia związane z użyciem broni masowego rażenia, a także odporność na dezinformację. Eksperci z 2 LBOT podzielili się także wiedzą na temat zadań i współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej, co pozwoliło na lepsze poznanie roli i możliwości wspólnego działania w sytuacjach kryzysowych - opisuje kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT.
Szkolenie było okazją do poszerzenia kompetencji przedstawicieli władz samorządowych i krokiem w kierunku wzmacniania bezpieczeństwa regionu lubelskiego. Uczestnicy podkreślali wartość praktycznych umiejętności i wiedzy, które pozwolą im skuteczniej reagować na różnorodne zagrożenia.
Zostało zorganizowane w ramach porozumienia o współpracy między 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej a Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Szkolenie było kolejnym krokiem w kierunku budowania świadomości i kompetencji w zakresie bezpieczeństwa, które ma znaczenie dla sprawnego funkcjonowania i ochrony mieszkańców województwa lubelskiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.