Reklama

Reklama

Inauguracja roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim jednak dzisiaj

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Inauguracja roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim jednak dzisiaj - Zdjęcie główne

Jutro w życie wejdą nowe obostrzenia, stąd KUL przeniósł inaugurację roku akademickiego z niedzieli na dziś (16 października) | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Planowana na niedzielę uroczysta inauguracja roku akademickiego KUL w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, została przeniesiona na dzisiaj, czyli piątek (16 października) na godz. 9.00.

Reklama

Wczoraj po południu premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił, że od jutra tj. 17 października zaczną obowiązywać nowe obostrzenia w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczą i coraz większą liczbą zakażeń. Dlatego Lublin znalazł się w tzw. czerwonej strefie. Zgodnie z zasadami m.in szkoły wyższe i średnie przechodzą w tryb nauki zdalnej (z wyłączeniem zajęć praktycznych), a w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność.

 

 

Z tego powodu Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zdecydował, by inaugurację roku akademickiego przełożyć na dzisiaj. Miała ona odbyć się w niedzielę, czyli w ostatni dzień VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej, który trwa od wczoraj. 

 

- Uroczystość zostanie połączona z nadaniem doktora honoris causa KUL przewodniczącemu Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurtowi Kochowi, który wygłosi wykład inaugurujący rok akademicki. O godz. 12.30 w kościele KUL odbędzie się uroczysta Msza św - poinformował wczoraj wieczorem Dział Komunikacji KUL. 

 

 

Poza tym, w związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, związanymi epidemią COVID-19, od soboty (17 października) zajęcia na uczelni, z wyjątkiem zajęć praktycznych, do odwołania, będą prowadzone w trybie online.  Dzisiejsze zajęcia odbywają się jeszcze na dotychczasowych zasadach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE