Reklama

Inauguracja projektu „Spichlerz Lubelski”

Opublikowano: pon, 6 maj 2019 11:11
Autor:

Inauguracja projektu „Spichlerz Lubelski” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 29 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyła się konferencja prasowa dotycząca projektu pt. ?Spichlerz Lubelski?, którego inicjatorem jest lubelski oddział Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

– Projekt „Spichlerza Lubelskiego” od razu zyskał naszą akceptację. Nie ma nic bardziej pozytywnego jak promowanie rodzimych towarów. Oferowana przez lokalnych producentów żywność jest przede wszystkim ekologiczna, dzięki czemu może cieszyć podniebienia nie tylko mieszkańców Lubelszczyzny, ale także całego kraju i Europy. – przekonuje marszałek województwa Jarosław Stawiarski.

Działalność „Spichlerza Lubelskiego” skupiona będzie przede wszystkim w Lublinie w Centrum Produktu Lokalnego Elizówka 65, 21-003 Ciecierzyn (Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka. Hala A parter). Członkowie Izby liczą, że z czasem Centrum stanie się ważnym miejscem na mapie Lubelszczyzny.

– Chcemy pomóc producentom żywności wysokiej jakości, a co za tym idzie podtrzymywać i przekazywać tradycje lubelskiej kuchni. Docelowo chcemy otworzyć punkt sklepowy, gdzie klienci będą mogli zaopatrzyć się w produkty prosto od producenta. W koncepcji mamy także zawartą dostawę produktów, po zamówieniu telefonicznym czy internetowym, do domu. – dodaje Prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego – Oddział Lublin Tomasz Solis.

W ramach projektu prowadzona będzie również sprzedaż internetowa, która pozwoli na dotarcie z najlepszymi produktami Lubelszczyzny o charakterze regionalnym, lokalnym czy ekologicznym, do wszystkich potencjalnych klientów, bez względu na ich miejsce zamieszkania. Utworzenie takiego punktu z inicjatywy samych producentów, którzy aktywnie wspierają i promują województwo lubelskie na wydarzeniach targowych i konferencyjnych w całej Polsce, daje szanse na powodzenie tego przedsięwzięcia i potwierdza autentyczność i wysoką jakość oferowanych produktów.

„Spichlerz Lubelski” a Urząd Marszałkowski

Na uwagę zasługuje fakt, iż „Spichlerz Lubelski” został współfinansowany z funduszy projektu „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020. Możemy więc poczuwać się do „ojcostwa” tej inicjatywy i jako dobry rodzic przyglądać się i wspierać rozwój tego dziecka.

Członkowie oddziału i „Spichlerza Lubelskiego” współpracują od lat z urzędem marszałkowskim uczestnicząc w wielu akcjach informacyjno-promocyjnych samorządu województwa, nakierowanych zarówno na mieszkańców regionu, jak i całego kraju czy Europy. Produkty oferowane dzisiaj w ramach „Spichlerza Lubelskiego” można zawsze spotkać podczas naszych wydarzeń w regionie i wyjazdowej promocji podczas targów. Są to:

  • „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” – festiwal trzech regionów (lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego) organizowany co roku w każdym z partnerskich regionów. Najbliższa lubelska odsłona odbędzie się 22-23 w czerwca Nałęczowie;
  • „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” (wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu) – organizowany razem z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego (najbliższy termin to 4 sierpnia, Zamość). Oprócz nagród regionalnych, przyznawane są co roku nominacje do ogólnopolskiej nagrody „Perła”;
  • imprezy targowo-wystawiennicze: EKOGALA w Rzeszowie; POLAGRA FOOD w Poznaniu, NATURA FOOD w Łodzi.

Lubelskie produkty na Liście Produktów Tradycyjnych (LPT)

NA LPT MAMY JUŻ 208 LUBELSKICH PRODUKTÓW!

Obecnie pod względem liczby zgłoszonych produktów zajmujemy 3. miejsce w kraju. Jesteśmy więc w ścisłej czołówce regionów najaktywniej działających na rzecz zachowania lokalnego dziedzictwa kulinarnego. Lubelskie smakołyki stanowią ponad 10% wszystkich zarejestrowanych na liście!

Promując lubelskie produkty żywnościowe wysokiej jakości, samorząd województwa wychodzi  z założenia, że takie wsparcie pozwoli wytwórcom skupić się na rozwijaniu produkcji oraz dbaniu o jakość swoich wyrobów. To z pewnością przełoży się na dochodowość biznesu, a tym samym na konkurencyjność tej gałęzi lubelskiej gospodarki.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE