Reklama

II Lubelska Wiosna Historyczna - zaproszenie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMCS Lublin

II Lubelska Wiosna Historyczna - zaproszenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koła naukowe oraz studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zapraszają na II Lubelską Wiosnę Historyczną. Będzie to spotkanie historyczne, które zaplanowano na piątek 20 maja.

Koło Naukowe Historii Krajów Europy Wschodniej, Koło Naukowe Historyków Studentów, Studenckie Koło Naukowe Archiwistów, Koło Naukowe Studentów Krajoznawców UMCS oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”, mają zaszczyt zaprosić studentów i doktorantów wszystkich kierunków humanistycznych oraz każdego zainteresowanego tematyką historii na II Lubelską Wiosnę Historyczną. Wydarzenie odbędzie się 20 maja 2016 roku na Wydziale Humanistycznym UMCS (Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a w Lublinie).

Konferencja została podzielona na dwie części: studencką i doktorancką. Obrady odbędą się w ramach pięciu paneli: Wpływ jednostek na funkcjonowanie instytucji i organizacji (tylko dla doktorantów), Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją w XXI wieku, Turystyka historyczna jako dziedzina nauki, Recepcja motywów historycznych w publicystyce i kulturze popularnej, Margines społeczny na przestrzeni dziejów. 
Dzięki takim tematom utrzymany został pełen przekrój tematyczny obejmujący zarówno klasyczne badania nad historią, jak i aspekty najnowsze, mające za cel popularyzację wiedzy historycznej.

Uroczysta inauguracja: 20 maja br., godz. 9.00, Sala Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS.

Udział w konferencji weźmie ponad 60 osób z całej Polski i zagranicy, które zaprezentują kilkadziesiąt interesujących referatów związanych z historią, archiwistyką, turystyką historyczną, kulturoznawstwem i innymi dziedzinami nauk humanistycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE