Reklama

Reklama

Hirek Wrona gościem spotkania #meetup_UMCSxSantander w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Hirek Wrona gościem spotkania #meetup_UMCSxSantander w Lublinie - Zdjęcie główne

Hirek Wrona gościem spotkania #meetup_UMCSxSantander w Lublinie | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Hirek Wrona - dziennikarz radiowy i telewizyjny będzie gościem czwartkowego spotkania z cyklu #meetup_UMCSxSantander, które organizuje Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Reklama

W listopadzie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaczęła się trzecia edycja spotkań z cyklu  #meetup_UMCSxSantander, podczas których znani ze świata mediów, sportu oraz internetu występują z prelekcjami.
 
Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek (19 listopada). Gościem będzie Hirek Wrona - dziennikarz telewizyjny i radiowy oraz absolwent UMCS. Odpowie m.in. na pytanie: „Dlaczego nie zostałem dziennikarzem muzycznym?”. Spotkanie będzie można obejrzeć na profilu UMCS na Facebooku, gdzie będzie transmitowane na żywo. Zacznie sie o godzinie 17.00, a w trakcie będzie można zadawać pytania. 

Hirek Wrona to również niezależny krytyk i publicysta, DJ, DVJ, producent i reżyser wydarzeń artystycznych oraz koncertów. Specjalizuje się w muzyce popularnej, popkulturze i mediach. W latach 1980-1981 współpracował ze Studenckim Radiem Centrum oraz Polskim Radiem w Rzeszowie, zaś od 1985 do 2020 roku z Programem III Polskiego Radia. Autor i współpracownik m.in. takich audycji jak „Radiomann”, „Radio Clash” czy „Między dniem a snem”. Znany z prowadzenia w latach 1991-2006 (wraz z Markiem Sierockim) bloku muzycznego w emitowanym w TVP1 „Teleekspresie”. W latach 2001-2004 współtworzył i prowadził koncerty Hip-hop Opole, zaś w latach 2002-2004 był reżyserem i prowadzącym galę Fryderyków. W 2005 roku dołączył do Amnesty International. Rok później w Warszawie jako dj supportował zespół Depeche Mode. Z kolei w latach 2015-18 był pierwszym w historii Polskiego Związku Piłki Nożnej DJ-em reprezentacji Polski.
 
Jest laureatem Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za kampanię „Bądź świadomy” prowadzoną w 2012 roku. Od 2016 roku jest wykładowcą przedmiotów związanych z dziennikarstwem muzycznym w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, od 2018 współpracuje ze stacją Polsat Sport, w której opowiada o muzyce w piłce nożnej. 
 
Gościem wcześniejszego spotkania (12 listopada) był podróżnik Mateusz Waligóra.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE