Reklama

Godz. 9.30: Zdiagnozowali koronawirusa u mieszkańca naszego województwa. Już 111 wykrytych przypadków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Godz. 9.30: Zdiagnozowali koronawirusa u mieszkańca naszego województwa. Już 111 wykrytych przypadków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osoba w wieku 25-35 lat z terenu powiatu tomaszowskiego to kolejny chory na COVID-19 z naszego województwa. W ostatnich godzinach koronawirusa zdiagnozowano u kolejnych osób w naszych kraju. W sumie jest już 111 przypadków. Wśród chorych jest osoba z powiatu lubartowskiego.

Chory z powiatu tomaszowskiego


W niedzielę rano dowiedzieliśmy się, że na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


- Dotyczy osoby w przedziale wieku 25-35 lat, z powiatu tomaszowskiego, która wróciła z kraju z dużą transmisją koronawirusa - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.


 Aktualnie na terenie województwa lubelskiego wykryto 16 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jedna osoba zmarła - w sobotę wieczorem poinformowano o śmierci 66-latka, który był hospitalizowany w szpitalu w Lublinie.


- Miał potwierdzone inne choroby współistniejące przewlekłe. Przyczyną jego zgonu nie była ostra niewydolność oddechowa, tak jak to było w poprzednich przypadkach śmierci osób zarażonych koronawirusem z Polski. Tu mechanizm zgonu był inny - podkreślił Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie.


34 osoby w województwie lubelskim są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 348 osób jest poddanych kwarantannie, a 2963 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Według danych ze strony internetowej www.gov.pl, odnotowano już jeden przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie lubartowskim.


Siedem nowych


W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o siedmiu nowych przypadkach wykrycia choroby COVID-19 w Polsce.


"Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 1 osoby z woj.lubelskiego" - czytamy w komunikacie. "Potwierdzony przypadek dotyczy osoby z woj. opolskiego (Opole)" - pisał natomiast Resort Zdrowia wczoraj późnym wieczorem o kolejnej jednej zdiagnozowanej chorej na COVID-19 osobie.


W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 111, z których trzy osoby zmarły: oprócz 66-latka hospitalizowanego w Lublinie, także 57-latka hospitalizowana w szpitalu w Poznaniu, w piątek zmarł 73-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu we Wrocławiu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE