Reklama

Fragment ul. Krakowskie Przedmieście zamknięty dla ruchu samochodowego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Fragment ul. Krakowskie Przedmieście zamknięty dla ruchu samochodowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uwaga kierowcy. Wykonawca rewitalizacji Placu Litewskiego rozpoczął montaż ogrodzenia na kolejnym etapie inwestycji. Największe zmiany w organizacji ruchu dotyczą zamknięcia dla ruchu samochodowego fragmentu ul. Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. 3-ego Maja).

Obowiązująca od dziś tymczasowa organizacja ruchu obejmuje:

I. rejon ul. Narutowicza i ul. Kapucyńskiej

  • ul. Kapucyńska została oznakowana jako droga dwukierunkowa bez przejazdu. Wygrodzenia docelowo staną na wysokości ostatniego miejsca parkingowego spośród znajdujących się wzdłuż Centrum Handlowego (stanie się to, gdy wszystkie parkujące pojazdy opuszczą rejon placu). Natomiast ostatnich 6 (jadąc od ul. Narutowicza) opisywanych miejsc parkingowych zostało wydzielonych dla pojazdów taxi.
  • dozwolony jest manewr skrętu w lewo w ul. Kapucyńską z ul. Narutowicza
  • buspas w ul. Narutowicza, w rejonie przystanku pl. Wolności, przestał być dostępny dla pojazdów taxi. Do tej pory postój pojazdów taxi był możliwy w godz. od 23:00 do 5:00.

II. rejon ul. Kapucyńskiej i ul. Krakowskie Przedmieście

  • przejście z placu przed Centrum Handlowym na deptak w rejonie salonu telefonii komórkowej pozostanie dostępne, jednakże z obu stron będzie ograniczone wygrodzeniem. Przejście z placu przed Centrum Handlowym na wprost Hotelu Europa znajdzie się już za płotem wyznaczającym plac budowy

III. skrzyżowanie ul. Krakowskie Przedmieście z ul. 3 Maja i ul. Kołłątaja
  • z uwagi na wykorzystywanie wlotu ul. Krakowskie Przedmieście (od strony gmachu Poczty Głównej) przez pojazdy budowy praca sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu pozostaje bez zmian
  • przejście dla pieszych z pl. Litewskiego w kierunku restauracji pozostanie dostępne dla pieszych, w dalszym ciągu działać na nim będzie sygnalizacja świetlna
  • skręt w lewo z ul. 3 Maja w ul. Krakowskie Przedmieście będzie możliwy tylko dla pojazdów budowy. Pozostałe pojazdy zgodnie ze znakami będą mogły poruszać się wyłącznie na wprost w ul. Kołłątaja i w prawo w ul. Krakowskie Przedmieście (w kierunku Al. Racławickich)
  • z ul. Kołłątaja będzie możliwa jazda na wprost i w lewo w ul. Krakowskie Przedmieście (w kierunku Al. Racławickich)
  • na ul. Krakowskie Przedmieście (wlot od strony Hotelu Grand Lublinianka) będzie obowiązywał nakaz jazdy w lewo (w ul. 3 Maja) lub w prawo (w ul. Kołłątaja)

Zmiana zagospodarowania Placu Litewskiego wraz z rewitalizacją obszarów przyległych m.in. Placu Mieczysława Alberta Krąpca wymusza duże zmiany w organizacji ruchu na samym Placu Litewskim, ulicach przyległych jak i na skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście/ Kołłątaja/ 3 Maja. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.lublin.eu.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE