Reklama

Fałszywy komendant zatrzymany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja.gov

Fałszywy komendant zatrzymany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za usiłowanie oszustwa metodą na tzw. policjanta odpowiadał będzie 18 letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna wczoraj został zatrzymany przez lubelskich wywiadowców . Od jednego z mieszkańców naszego miasta usiłował wyłudzić 22 tys. zł. Kiedy oszust pojawił się po odbiór gotówki, wnuk 83 letniego Lublinianina poprosił go okazanie legitymacji. Nieznajomy pokazał dokument, który wzbudził podejrzenia u młodego mężczyzny.

   Lubelscy wywiadowcy zatrzymali wczoraj w okolicach dzielnicy Dziesiąta 18 letniego mężczyznę.  Młody mieszkaniec Warszawy podając się za funkcjonariusza policji usiłował wyłudzić od 83 letniego mężczyzny 22 tys. zł.


   Jak ustalili policjanci wczoraj na numer domowy Lublinianina zadzwonił telefon. Nieznajomy przedstawił się, jako funkcjonariusz policji, prosił o współpracę. Do tego potrzebna była gotówką. Starszy pan miał przekazać rzekomemu funkcjonariuszowi swoje oszczędności.  Zgodnie z informacjami przekazanym przez osobę podającą się za pracownika CBŚP niedługo potem w domu mężczyzny pojawił się młody człowiek, chciał odebrać pieniądze. Kiedy wnuk 83 latka poprosił go o okazanie legitymacji ten wyjął dokument, który nie wyglądał na prawdziwy. Pod imieniem i nazwiskiem widniał stopień - komendant. Gdy została  zakwestionowana autentyczność dokumentu sprawca uciekł.


   Dzięki szybkiej reakcji rodziny pokrzywdzonego,  podczas przeszukania okolicy,  policjanci zatrzymali oszusta.  Fałszywy komendant trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj doprowadzony zostanie do prokuratury. Za usiłowanie wyłudzenia pieniędzy grozić mu może do 8 lat pozbawienia wolności.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE