Reklama

Fałszywy funkcjonariusz w rękach policjantów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja.gov

Fałszywy funkcjonariusz w rękach policjantów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z KMP w Lublinie zatrzymali 25-letniego mieszkańca Lublina wyłudzającego pieniądze metodą na tzw. \"policjanta\". W czerwcu oszukał w ten sposób 3 mieszkanki miasta na łączną kwotę 145 tys. zł. Oszust w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Dziś będzie doprowadzony do prokuratury. Grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

   Oszustwo na funkcjonariusza to obok wyłudzania pieniędzy metodą na tzw. wnuczka główny  sposób działania sprawców, których ofiarami stają się osoby starsze. Pokrzywdzeni przekazują rzekomym funkcjonariuszom pieniądze sądząc, że sami uczestniczą w policyjnych, zorganizowanych działaniach wymierzonych przeciwko oszustom i tym samym pomagają Policji. 


   W podobny sposób działał 25 letni mieszkaniec Lublina,  który zatrzymany  został w poniedziałek przez policjantów z KMP w Lublinie. Pod koniec czerwca, w ciągu trzech dni, oszukał mieszkanki naszego miasta.  Kobiety były przekonane, że rozmawiają z prawdziwym funkcjonariuszem. Ten instruował je telefonicznie, do którego banku mają się udać, a także jak mają się zachowywać w trakcie rozmowy z pracownikiem banku.  Każda z kobiet wypłaciła z placówki bankowej oszczędności w kwotach 60, 40 i 45 tys. Później pieniądze przekazały rzekomemu funkcjonariuszowi.


   Operacyjne ustalenia policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie przyniosły efekty. 25 letni Sebastian K. ma bogatą przeszłość kryminalną.  Na swoim koncie ma kradzieże, włamania rozboje oraz przestępstwa narkotykowe.  Wczoraj z zatrzymanym przeprowadzane były czynności procesowe. Dzisiaj 25 latek doprowadzony zostanie do prokuratury Rejonowej Lublin - Północ.  Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.


   Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i przypominamy. Oszuści często podają się za pracowników różnych firm i instytucji, a także za policjantów. Przekazują informację o rzekomym zatrzymaniu kogoś z rodziny, oferują pomoc w trakcie prowadzonego postępowania, czy proszą o współpracę w rozpracowaniu grupy przestępczej.  W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie!Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE